İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki - Son Dakika

İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki

31.12.2018 10:01

Filistin halkına destek olmak için El Halil kentine gelen bir grup İtalyan eylemci, askeri kontrol noktasından geçerken "Bella Ciao" şarkısını söyleyerek İsrail işgalini protesto etti.

Filistin halkına destek olmak için El Halil kentine gelen bir grup İtalyan eylemci, askeri kontrol noktasından geçerken "Bella Ciao" şarkısını söyleyerek İsrail işgalini protesto etti. Filistin halkına destek olmak için Batı Şeria'da yer alan El Halil kentini ziyaret eden bir grup İtalyan eylemci, İsrail işgaline karşı şarkı söyledi. İşgal altında olan Batı Şeria'nın El Halil kentinde İsrail'e ait bir askeri kontrol noktasından geçen eylemciler işgale karşı İtalya'da devrimci ruhu simgeleyen "Bella Ciao" şarkısı seslendirdi. İtalyan halk ve devrim şarkısı olan Bella Ciao, II. Dünya Savaşı esnasında, İtalya'da önce Mussolini'ye, daha sonra işgalci Nazi Almanya'sına karşı mücadele veren İtalyanlar tarafından söylenmiş ve direnişin sembolü olmuştu.

(İHA)

İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki
İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki
İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki
İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İtalyanlardan İsrail İşgaline Şarkılı Tepki - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay koronavirüse yakalandı Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada