İtfaiye: Yunanistan'da 24 Saat İçinde 47 Yangın Çıktı - Son Dakika

İtfaiye: Yunanistan'da 24 Saat İçinde 47 Yangın Çıktı

24.07.2018 15:41
İtfaiye: Yunanistan'da 24 Saat İçinde 47 Yangın Çıktı, System.String[]

Yunanistan İtfaiye Örgütü Sözcüsü Stavrula Malliri, dün 06.00'dan, bugün 06.00'ya kadar ülke genelinde 47 değişik bölgede yangın çıktığını açıkladı.

Yunanistan İtfaiye Örgütü Sözcüsü Stavrula Malliri, dün 06.00'dan, bugün 06.00'ya kadar ülke genelinde 47 değişik bölgede yangın çıktığını açıkladı.

Bu yangınlardan, başkent Atina'yı iki taraftan saran Attika yangınları şimdiye kadar 50 kişinin hayatına mal oldu. Kineta, Kallitehniupoli, Kiato, Larimna, Hlomo bölgelerinde çıkan yangınlar kontrol altına alınamadı. Kalamos, Susaki, İsthmia ve Sufli bölgelerinde çıkan yangınlar ise, kontrol altına alındıysa da tamamen söndürülemedi.

Kayıp sayısının 10 civarında olduğunu açıklayan Rafina Belediye Başkanı Vangelis Burnus, ölü sayısının 75'i aşacağını tahmin ettiğini söyledi. Ayrıca binden fazla evin yandığını, binlerce arabanın kül olduğunu da ekledi.

Buna göre, Doğu Attika'da bazı yerleşim merkezlerinin tamamen kül olduğunu ve bu bölgelerde ağır can kayıpları verildiği. Diğer yandan, hala ulaşılamayan yanmış bölgelerin olması, birçok kişinin de kayıp sayılması, ölüm sayısı konusunda endişeleri artırıyor.

Denize düşenlerden kurtulamayanların olma ihtimali karşısında ordunun seferber ettiği dalgıçlar deniz kıyılarını taramaya başladı. - Atina

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya İtfaiye: Yunanistan'da 24 Saat İçinde 47 Yangın Çıktı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım