İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı - Son Dakika

İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı

17.10.2014 20:45
İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı, System.String[]

Daha önce sinemalarda da gösterilen 'İtirazım Var' filmi 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinin ulusal yarışma kategorisinde gala gösterimi yapıldı.

Yönetmen Onur Ünlü'nün, daha önce sinemalarda da gösterilen 'İtirazım Var' filminin 51'inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ulusal yarışma kategorisinde gala gösterimi yapıldı.

Antalya Altın Portakal Film Festivali 'Ulusal Uzun Metraj' film yarışma kategorisinin son gala gününde Yönetmen Onur Ünlü, 'İtirazım Var' filmiyle gala yaptı. Oyuncu kadrosunda Serkan Keskin, Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan, Osman Sonant, Serdar Orçin'in yer aldığı filmin Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) yapılan gösterimine, oyuncu Demet Evgar, Burcu Kara gibi ünlü isimler de katıldı. Gösterimin ardından filmin söyleşisi Yönetmen Onur Ünlü'nün Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yer alan 9 filmden yapımcı ve yönetmen 15 isminin imzasıyla yayımlanan sansüre karşı ortak bildiriyi okumasıyla başladı.

POLİSİYE ARUZLA ŞİİR YAZMAYA BENZER

Yönetmen Ünlü, saf bir polisiye yapmak için başladıkları 'İtirazım Var' filmine siyasetin sonradan dahil olduğunu belirterek, "Siyasi mevzu sonradan dahil oldu, engellemedim. Siyasi polisiye oldu. İyi de oldu" dedi.

Polisiyle ilgili öğrencilik yıllarında okur olarak ilgilendiğini belirten Ünlü, "Yerli dedektif nasıl olur fikri üzerine düşünüyorduk. Dedektif uzak bir mesele ama araştırırken Selman Bulut adlı imam dedektif ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Ünlü, 'Selman Bektaş' karakterinin başka filmlerde var olmaya devam edeceğini söyledi. İlk hikayede bilinçli olarak açılmamış noktalar bulunduğunu kaydeden Ünlü, "Polisiye, aruzla şiir yazmaya benziyor. Tekrar etmesi gereken kalıplar var ama aynılık hissi uyandırmamalı gibi. Bu karakterin başka bir hikayesinde, zamanı gelince o noktalar açılır" diye konuştu.

'HEMEN FİLM ÇEKİN'

Onur Ünlü, genç sinemacılara tavsiyelerinin sorulması üzerine şunları söyledi: "Çok iyi senaryo çalışmalılar. Senaryo her şey. İyi bir senaryo bulduğunuzda hemen çekmeye başlamalısınız. Film çekmek için gerekli koşullar beklenirse asla oluşmayacak."

'ONLAR BAŞKA OTELDE'

Filmin oyuncularından Büşra Pekin ise jüride 'Hocası' Yılmaz Erdoğan'ın bulunduğunun hatırlatılması üzerine "Onlar zaten başta otelde kalıyor, biz görmüyoruz onu" dedi.

FİLMİN KONUSU

'İtirazım Var'da yıllarca saklanmış sırlar, yalanlar, tefecinin paraları, aç bir köpek, aşk ve herkesin şüphelisi olduğu bir cinayet anlatılıyor. Senaryosu da Ünlü'ye ait filmin konusu şöyle: 'Selman Bulut'un imamı olduğu camide bir cinayet işlenir. İmam Selman Bulut, polisin pek de ilgilenmediği cinayeti çözmek için kolları sıvar. Ancak imamın yöntemleri de kendisi kadar sıradışıdır. Sıradışı imam ve çevresindeki diğer sıradışı insanların hepsi cinayetle bağlantılıdır.' - Antalya

İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı
İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı
İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı
İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı
İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İtirazım Var Filmi Altın Portakal'da Gala Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Enkaz altındaki anne ve 2 çocuğuna ulaşan UMKE ekibi o anları anlattı: Ağlayacak oldum Deprem anında İzmir'de olan Edis: Hayatımda böyle korku yaşamadım Deprem anında küçük kızın duası izleyenlerin boğazını düğümledi: Allah'ım lütfen Allah'ım Trabzonspor'un hoca hedefi Tamer Tuna! Abdullah Avcı Antalya'ya gidiyor İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu 2000 yılına ait fotoğraf her şeyi ortaya çıkardı! Rıza Bey Apartmanı ile ilgili dehşete düşüren detay Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor