Son Dakika Haberleri: İTO Heyetinden Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

İTO Heyetinden Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

8 yıl önce

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

İTO Heyetinden Büyükşehir Belediyesine Ziyaret, System.String[]

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Yalçıntaş ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, konuk heyete Erzurum'un yaşadığı değişim süreci hakkında bilgiler verdi.


Erzurum'da yaptırılması kararlaştırılan teknik lisenin protokol töreni için Erzurum'a gelen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret etti. Başkan Küçükler'le bir süre sohbet eden Yalçıntaş, asırlar öncesinden beri stratejik bir öneme sahip olan Erzurum'un, artık Türkiye'nin marka şehirleri arasına girdiğini söyledi. Erzurum'da yapılacak olan teknik lise hakkında Başkan Küçükler'e bilgiler aktaran Yalçıntaş, "Erzurum, sadece kış turizmi ve kış sporları merkezi değil, aynı zamanda eğitim merkezi olma hüviyetine de kavuşuyor" dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise, Erzurum'un tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkmış bir şehir olduğuna dikkati çekerek, "Erzurum, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda her zaman ön plana çıkmış ve önemli avantajları hep elinde bulundurmuş bir şehir. Zaman içerisinde bir takım duraksamalar yaşamışsa da, o günlere yeniden bir dönüş başlamıştır. Erzurum bugün her alanda bir merkez olmaya başlamıştır. Turizmde, sağlıkta, eğitimde, tarımda ve hayvancılıkta yeniden bir yükseliş sürecine girilmiş, Erzurum canlı ve hareketli günlerine geri dönmeye başlamıştır." diye konuştu.


Ziyaretinde sonunda Başkan Küçükler, İTO Başkanı Yalçıntaş'a ziyaretin anısına 0şilt hediye edildi. - ERZURUM

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:30 Kaynak: İHA"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi
Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı