Son Dakika Haberleri: İvedik Mahallesi Sakinlerinden Başkan Tuna'ya Ziyaret

İvedik Mahallesi Sakinlerinden Başkan Tuna'ya Ziyaret

3 gün önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla iptal edilen İvedik Mahallesi’nin (Köyü) Karşıyaka Mezarlığı’na dahil edilmesi kararının ardından mahalle muhtarı Ercan Altınok ve beraberindeki 60 kişilik mahalle sakini, Başkan Tuna’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

İvedik Mahallesi Sakinlerinden Başkan Tuna'ya Ziyaret, System.String[]
 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla iptal edilen İvedik Mahallesi'nin (Köyü) Karşıyaka Mezarlığı'na dahil edilmesi kararının ardından mahalle muhtarı Ercan Altınok ve beraberindeki 60 kişilik mahalle sakini, Başkan Tuna'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde mahalle sınırlarından 105 dönümlük arazinin Karşıyaka Mezarlığı'na dahil edilmesi kararının çıktığını hatırlatan mahalle muhtarı Ercan Altınok, "Mustafa Tuna Başkanımıza konuyu ilettik, bizi dikkatle dinledi, bize hak verdi ve ilgili kararı iptal etti. Çok teşekkür ediyoruz kendisine" dedi.

Başkent'i karış karşı gezerek hem Başkentlilerle hem de esnafla birebir sohbet gerçekleştiren ve taleplerini dinleyen Başkan Tuna, Yenimahalle sakinleriyle gerçekleştirdiği sohbetlerde İvedik Mahallesi'nin mezarlık alanı yapılacağına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclis kararının incelenmesi talimatını vermişti. Konuyu geçtiğimiz hafta ele alan Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Tuna'nın da isteği üzerine oy birliğiyle ilgili kararın iptalini kabul etmişti. Başkan Tuna, özellikle bölge halkını büyük sevince boğan kararın ardından mahalle muhtarı Altınok ve beraberindeki 60 kişilik heyeti kabul etti. Mahallelerin imardan yola, alt yapıdan doğalgaza kadar pek çok konudaki taleplerin çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını açıklayan Tuna, "Yapılabilecek her şeyi yaparız ancak yapılmayacak bir konuya da asla 'yaparız' diyerek oyalamam. Yeter ki Ankaralı hemşehrilerimiz kazansın, yeter ki Ankara kazansın" ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ardından Tuna, konuklarıyla hatıra fotoğrafı çekildi. - ANKARAİzmir Şehitleri Son Yolculuğuna Uğurlandı! Bakan Şehit Babasını Yalnız Bırakmadı 1915 Tasarısına Türkiye'den Tepki! Hollanda Maslahatgüzarı Dışişleri'ne Çağrıldı

Hülya Avşar'ın Oynadığı Yatak Reklamı TBMM'ye Şikayet Edildi Evin Önünde Sevgilisini Beklerken Silahlı Saldırıya Uğradı