Meral Akşener ile vatandaş arasında ilginç diyalog: Ben böyle gıcık seçmeni çok severim - Son Dakika

Meral Akşener ile vatandaş arasında ilginç diyalog: Ben böyle gıcık seçmeni çok severim

10.10.2020 18:31

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yozgat'ın Yerköy ve Sorgun ilçelerinde esnafı ziyaret etti. Bu ziyaretler sırasında vatandaşlardan Mehmet Altunok'un "MHP ile birleşin" isteğine Akşener, "Sen bana telefon numaranı ver seninle ayrıca bu konuyu görüşelim. Ben böyle gıcık seçmeni çok severim" karşılığını verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, ilçelerde sürdürdüğü esnaf ziyaretlerinin bugünkü durağı Yozgat oldu. İlçelerdeki iş yerlerini gezerek esnafla sohbet eden Akşener, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz'a da ziyarette bulunarak, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

"ESNAFIN TALEPLERİNİ DİNLEYİP NOT ALIYORUZ"

Akşener, ziyaretlerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun zaman önce esnafın sorunlarına dikkati çekmek ve bunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla başlattıkları geziler kapsamında Yozgat'a geldiklerini ifade etti. Ziyaretlerde esnafın taleplerini dinlediklerini ve not aldıklarını anlatan Akşener, "Bunları grup konuşmalarımda söylüyorum. Arkadaşlarımız aynı zamanda bu taleplerle ilgili soru önergeleri, araştırma önergeleri ve kanun teklifleri veriyor. Amacımız birebir esnafımızın durumuna dikkati çekmektir yani 'Seçmen velinimettir.' şiarımızı hayata geçirmek. Bu bir memleket meselesidir. Millet bizi çağırıyor mottosuyla yola çıktık, bugün de buradayız." dedi.

"AZERBAYCAN'A DESTEK KONUSUNDA SORUNUMU YOKTUR"

Akşener, "Ermenistan ile Azerbaycan arasında yapılan ateşkes anlaşmasını Ermenistan'ın ihlal ettiğinin" belirtilerek, " Türkiye'ye anlaşma masasında yer verilmemesini nasıl değerlendirdiğinin" sorulması üzerine, Türkiye ve iktidarın Azerbaycan'a verdiği desteği doğru bulduklarını söyledi.

Azerbaycan ile Türkiye'nin iki devlet tek millet olduğunu vurgulayan Akşener, "Bizim her bir Türk vatandaşı Azerbaycan'a 'Can Azerbaycan' der, biz de onlardanız siz de onlardansınız. Ermenistan'ın tecavüzleri, saldırıları karşısında Türkiye'nin, iktidarın tutumunu doğru bulduğumuzu, desteklediğimizi grup konuşmamda belirttim. Dolayısıyla orada bir sorunumuz yoktur, bu desteğin devam etmesi gerektiğini de belirtim." diye konuştu.

Meral Akşener ile vatandaş arasında ilgin diyalog: Ben böyle gıcık seçmeni çok severim

"TÜRKİYE'NİNMASADA OLMASI LAZIM"

Grup toplantısında, "O masada Türkiye'nin de olması lazım geldiği" uyarısında bulunduğunu anlatan Akşener, şunları kaydetti: "Dün Lavrov'un iki grubu toplayıp, konuşturup 11 saat süren toplantıdan sonra çıkıp 'Ateşkes ilan edildi.' demesini, elbet ateşkes iyi bir şey, ona bir şey demiyorum ama Türkiye açısından çok sorunlu buldum. Ateşkes ilan edildi de Ermenistan bugün ateşkesi ihlal etti. Bunun dışında barışın sağlandığını var sayalım, peki Karabağ'da Azerbaycan'ın ilerlediği alandaki o toprakların durumu ne olacak? Ermenistan tarafından işgal edilmiş toprakların durumu da ne olacak? Bunun için o masada Türkiye'nin mutlaka olması gerekiyor. Onun için Türkiye, bizi yöneten arkadaşlarımız bu konuya çok dikkat etmeli, muhalefetiyle, iktidarıyla bu konuda herkes birleşmişken bütün Türk milleti birleşmişken bunu Azerbaycan'ın avantajına çevirmek gibi bir diplomasi yolunu tercih etmek gerekiyor."

VATANDAŞ İLE İLGİNÇ DİYALOG

Bu arada, Sorgun ilçesinde esnaf ziyareti sırasında vatandaşlardan Mehmet Altunok, Akşener'e, "MHP ile birleşin. PKK ile Halk Partisi iktidara gelecek, anamızı ağlatacak, birleşin, birleşin, biz onu istiyoruz. Bu şekilde hiçbir yere varamazsınız. Ne siz varısınız ne diğer partiler." dedi.

Akşener de "Seçmen birleştirir. 28 Şubat'ta Meral Akşener'e 'kafir' dendi bu ülkede, ağızını açan olmadı. Geçiyorsun karşıma 'PKK ile kahvaltı edeceksin.' diyorsun, öbür taraf da diyor ki 'Sen faili meçhulcüsün.' Bunun hangisi doğru? Öyle bir şey olur mu, öyle bir şey yok. Sen bana telefon numaranı ver seninle ayrıca bu konuyu görüşelim. Ben böyle gıcık seçmeni çok severim" karşılığını verdi.

Meral Akşener ile vatandaş arasında ilginç diyalog: Ben böyle gıcık seçmeni çok severim

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Meral Akşener ile vatandaş arasında ilginç diyalog: Ben böyle gıcık seçmeni çok severim - Son Dakika


Son Dakika

Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Konuta büyük zam yolda! kademeli olarak yüzde 50'ye varan fiyat artışı bekleniyor Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı Son Dakika: Türkiye'de 24 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 140 kişi vefat etti, 5 bin 277 yeni vaka tespit edildi Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı