İyi Parti Isparta Milletvekili Okutan Açıklaması - Son Dakika

İyi Parti Isparta Milletvekili Okutan Açıklaması

29.12.2017 12:26
İyi Parti Isparta Milletvekili Okutan Açıklaması, System.String[]

İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan, "Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan, "Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz. Her partinin de aday göstermesi taraftarıyız. Bu konuda milletin söz söylemesini arzu ediyoruz. Her parti bir aday gösterirse ittifak olmaz. Biz de ittifak yaklaşımına karşıyız." dedi.

Okutan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, zor bir yılı geride bıraktığını, sorunların da artarak devam ettiğini savundu.

Türkiye'nin hukuk devleti olma özelliğinden hızla uzaklaştığını öne süren Okutan, "İçinde bulunduğumuz OHAL şartlarında her geçen gün normal devlet düzeninden uzaklaşıyoruz. Son KHK ile hukuk düzeninin zeminine de dinamit konulmuştur. Son KHK, suç ve cezaların belirliliği ilkesini ortadan kaldırmaktadır. Aklı başında herkes doğabilecek tehlikelere işaret ediyor. Yapılan düzenleme belirginlik ilkesine de aykırıdır. Bir eylemin suç olup olmadığı açık bir şekilde ortaya konulmalı, sokaktaki herkesin anlayacağı bir dilde yazılmalıdır. Herkes, 'hatadan dönmek de bir erdemdir' diyerek son KHK'de düzeltme yapılmasını istiyor." dedi.

Okutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına "inat olsun diye" bu düzeltmeyi yapmaktan imtina ettiğini ileri sürdü.

Vahim bir hatada inat uğruna diretmenin, yönetimde keyfiliğin en üst noktası olduğunu savunan Okutan, şöyle konuştu:

"Bu durum gösteriyor ki Sayın Erdoğan, ülkenin geleceğini ilgilendiren konularda bile yanlıştan dönmeyecek bir yönetim anlayışına sahiptir. Sırf inat olsun diye devleti ve milleti ateşe atmaktan çekinmeyen birisini devlet başkanı olarak seçmek akla ve mantığa sığar mı? Milletimiz bu gerçeği bile bile kendinisini ateşe atmamalı, yanlışından dönmeyen Sayın Erdoğan'a ilk seçimde faturayı kesmelidir. Devleti yönetenler her zaman hata yapabilir. Hatadan dönmek bir erdemdir. Millet kızsa bile o hatanın üzerinde fazla durmaz. Ancak hatasından dönmeyen bir yöneticiden korkulur."

" 100 bin imza ile Akşener'i aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "başkanlık seçiminde ikinci tura kalınması halinde CHP'nin adayını destekleyebilecekleri" yönündeki açıklamalarına ilişkin görüşleri sorulan Nuri Okutan, Akşener'in yanı sıra parti sözcüsü ve kendisinin de zaman zaman çeşitli açıklamalarının olduğunu hatırlattı.

Uyum sürecine ilişkin yasaların çıkacağını, burada İYİ Parti'nin önünün ne şekilde kesileceğini bilmediklerini iddia eden Okutan, "Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz. Her partinin de aday göstermesi taraftarıyız. Bu konuda milletin söz söylemesini arzu ediyoruz. Her parti bir aday gösterirse ittifak olmaz. Biz de ittifak yaklaşımına karşıyız. Türkiye'de hukukun ayaklar altına alındığı, işlenmediği görülüyor. Bu tezde birleşen herkesin bu gidişe 'dur' demesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu manada bir bloklaşma olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Cumhurbaşkanlığı, hem devletin hem toplumun tüm katmanlarının çatısı altında toplandığı bir makam. Bu manada bloklaşma olmamalı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika İyi Parti Isparta Milletvekili Okutan Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti