İYİ Parti'de "Seçilmeyecekler listesi"ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

İYİ Parti'de "Seçilmeyecekler listesi"ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı

25.09.2020 17:29

İYİ Parti'nin 2'nci Olağan Kongresi'nde Genel İdare Kurulu'nda hazırlandığı öne sürülen seçilmeyecekler listesi, parti içinde seslerin yükselmesine neden oldu. Kurultayın ardından İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, listeyi kendisinin hazırladığını söyledi.

İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, partinin Genel İdare Kurulu belirlenirken tartışmalara neden olan "seçilmeyecekler listesi"ni kendisinin hazırladığını açıkladı. Hocaoğlu"Ben daha listeler çıkmadan nazımın geçtiği delegeye o listeyi verdim" dedi.

Geçen hafta sonu gerçekleşen İYİ Parti'nin 2'nci Olağan Kongresi'nde, genel başkanlığa tek aday olan Meral Akşener, tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. Kongrede seçilen Genel İdare Kurulu (GİK) tartışma yaratırken, kongrede 'seçilmeyecekler' listesi dağıtıldığı öne sürüldü. Listede Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Yavuz Temizel, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, Berna Biçer, İsmail Koncuk, Ayhan Erel isimlerin yer aldığı öğrenildi. Kongrenin ardından İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, liste olayına tepki gösterdi. İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu ise sosyal medya hesabından listeyi kendisinin yaptığını açıkladı.

İYİ Parti'de 'Seçilmeyecekler listesi'ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı
Oğuz Hocaoğlu

"KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM"

Hocaoğlu açıklamasında milletvekili Koncuk'un desteklediği adayların sıra numaralarını liste yapıp delegelere mesaj attığını iddia ederek şunları yazdı:

"Sayın İsmail Koncuk hiçbir emek vermeden Milletvekili yapılırken, Genel Başkan yardımcısı yapılırken neden konuşmadınız! Ben İl başkanıyım ve nankör olduğunuz için sizi ve ekibinizi silmeleri için delegelerimize rica ettim. Kimseden talimat almadım. Sayın Koncuk; Siz ve Ümit Özdağ'ı benim sildiğimin kanıtı işte o listedir. Birazcık muhakeme yapabilseydiniz, liste, sizin tabirinizle yukarıdan gelseydi, listeyi veren sizin olmadığınızı da bilecek kadar zekiydi. Ben daha listeler çıkmadan nazımın geçtiği delegeye o listeyi verdim. Sayın Özdağ da benim mertliğimi bilir. Kendisine oy vermeyeceğimi bilir. Ben siyasette dün dündür, bugün bugündür demem. Bakacağım yüze tükürmem; tükürdüğüm yüze de bakmam! İYİ Partiye zarar vermeyi bırakın da şapkanızı önünüze alın düşünün! Saygılarımla.. Bu listeyi yapıp delegelere göndereceksin! Delege hesaba almayınca sağa sola çamur atacaksın! Merak etmeyin Gaziantep il başkanlığını layığı ile yapamaz isem hatamı kabul eder! Şerefimle bayrağı İYİ Partiyi iktidara taşıyacak İYİ Parti neferine teslim ederim."

İYİ Parti'de 'Seçilmeyecekler listesi'ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı
İYİ Parti'de 'Seçilmeyecekler listesi'ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı
İYİ Parti'de 'Seçilmeyecekler listesi'ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı
İYİ Parti'de Seçilmeyecekler listesi ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika İYİ Parti'de 'Seçilmeyecekler listesi'ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret