İYİ Partili Koray Aydın, "Sonuçlar hep aynı" deyip seçim anketini paylaştı - Son Dakika

İYİ Partili Koray Aydın, "Sonuçlar hep aynı" deyip seçim anketini paylaştı

22.10.2019 15:14

Seçim anket sonuçlarını açıklayan İYİ Partili Koray Aydın, "Sonuçlar hep aynı çıkıyor. AK Parti ve MHP'nin toplam oyu yüzde 40'ın altına indi." dedi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Etimesgut İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen törende konuştu.

Türk siyasetine yön verdiklerini söyleyen Aydın, "İYİ Parti bir emeğin ve gayretin ürünüdür. Bugün geldiği noktayla Türk siyasi hayatına yön veren bir siyasi harekettir. 2 Ayda teşkilatları kurduk. Cumhuriyet Tarihinin en büyük kongresini Ankara'da yaptık. 100 bini aşkın insanı burada topladık. Bu eser hepimize ait. Türkiye'yi yönetme iradesini elinde tutan insanların toplandığını gösterdik. Gelen partililerimize soracağız, kaç üye yaptın diye? öyle sağda solda ahkam kesmek yok. Herkes sahaya inecek. Herkesin cebinde üye koçanları olacak. Arkadaşlarınızı, eşinizi, dostunuzu üye yapmak için uğraşacaksınız. Üye yapmak en ciddi siyasi organizasyondur. Üye katılım organizasyonumuzu yaygınlaştıracağız. Her yerde söylüyorum üye yapmakla yatacaksınız üye yapmakla kalkacaksınız. Gece rüyanızda göreceksiniz. Ve o kadar içselleştireceksiniz. Bunu seferberlik haline dönüştüreceğiz. Bunu başaracak güce, iradeye sahibiz." dedi.

"AK PARTİ- MHP TOPLAMI YÜZDE 40'IN ALTINDA"

İYİ Parti'nin yaptırdığı son anketleri de açıklayan Aydın, "İktidara kitlenmiş tek siyasi parti biziz. Ortam çok müsait, çok sayıda yaptırdığımız araştırmalarda taban yükseliş trendine girdi. Partinin tabanı kemik gibi oldu. Mücadele kültüründen gelen insanların parti tabanının da böyle bir refleks vermesini doğal olarak bakıyorum. Bütün anketlerde aynı sonuçlar çıkıyor. AK Parti, MHP toplamı yüzde 40'ın altına indi. Yeni kurulacak olan partinin oy oranı o kadar ahım şahım değil. Hiç önemli değil bir, iki puan bile olsa bütün siyasi dengeleri değiştirebilecek bir tablo ortaya çıkıyor. Yönünü başka arayışlarda olan kitlenin gözü İYİ Parti'de. Üye kampanyasını bunun için önemsiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.


İYİ Partili Koray Aydın, Sonuçlar hep aynı deyip seçim anketini paylaştı

Son Dakika Güncel İYİ Partili Koray Aydın, 'Sonuçlar hep aynı' deyip seçim anketini paylaştı - Son Dakika


Son Dakika

Amasya elmasına Afrika'dan talip çıktı Sosyal medya devi Facebook, İzmirli depremzedeler için 1 milyon TL'lik yardım yapacak Kılıçdaroğlu'ndan tartışma yaratacak sözler: Hala iktidarı destekleyen öğretmene ben öğretmen demem Ordu Kurul Kalesi'nde 2 bin yıllık büstler ve 300 basamaklı merdiven bulundu Azerbaycan şehidinin kabrinde Galatasaray bayrağı dalgalanıyor Sokaklarda tek başında yaşıyordu! Cansız bedeni dere kenarında bulundu Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun Kurtlar Vadisi'nin Orhan'ı Devrim Parscan hayatını kaybetti