Son Dakika Haberleri: 'İyilik Günlüğü Projesi' Meyvelerini Verdi

'İyilik Günlüğü Projesi' Meyvelerini Verdi

5 yıl önce

Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED) Mamak Şubesi'nin öncülüğünde Adalet Bakanlığına bağlı Ankara Çocuk Eğitim Evi ile ortaklaşa gerçekleştirilen, 'İyilik Günlüğüm Projesi'nde dereceye giren suça karışmış çocuklara düzenlenen programla çeşitli...

'İyilik Günlüğü Projesi' Meyvelerini Verdi, System.String[]
 Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED) Mamak Şubesi’nin öncülüğünde Adalet Bakanlığına bağlı Ankara Çocuk Eğitim Evi ile ortaklaşa gerçekleştirilen, ‘İyilik Günlüğüm Projesi’nde dereceye giren suça karışmış çocuklara düzenlenen programla çeşitli hediyeler verildi.
Ankara Çocuk Eğitim Evinde düzenlenen ödül törenine Adalet Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, Ankara Çocuk Eğitim Evi Müdürü Mehmet Aydın, TESED Mamak Şube Başkanı Savaş Yücel, ‘İyilik Günlüğüm Proje’ Kordinatörü Şenol Alkan, yarışmaya katılan çocuklar, Ankara Çocuk Eğitim Evi çalışanları ve aileler katıldı.

KAPIMIZ HER ZAMAN SİZLERE VE ÇOCUKLARA AÇIK

Programda konuşan Adalet Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer suça karışmış çocuklara ve ailelerine; “Adalet Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı olarak kapımız her zaman sizlere ve çocuklara açık. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Gece gündüz her zaman kapımızı çalabilirsiniz. Telefonumuzu arayabilirsiniz. Özel şikayetiniz veya isteğiniz olur. Bu anlamda hiçbir zaman çekinmeyin, sizlere bir telefon kadar yakınız, bunu bilmenizi istiyorum. Ben bir yıl Amerika’da kaldım. Orada şunu gözlemledim; insanlar sabah evden çıkınca şunu düşünüyorlar; ‘Ben bugün kimin için iyilik yapabilirim. Ben bugün kimin için yararlı olabilirim’. Son üç yıldır da ben bunu düşünüyorum. Hakikaten şunu gördüm, bir kişiye iyilik yapmak veya Türkiye’ye yararlı olma düşüncesi insanı gerçekten çok mutlu ediyor. Dertlerinden sıkıntılarından alıkoyuyor. Bunu da tespit ettim, bu şekilde ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

ÇOCUKLARIN SAMİMİ VE İÇTEN OLMALARI BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Çocuklara iyilik yapmayı ve günlük tutmayı amaçlayan ‘İyilik Günlüğüm Projesi’ hakkında bilgi veren TESED Mamak Şube Başkanı Savaş Yücel, çocukların 21 gün boyunca yaptıkları iyilikleri günlükleri'ne yazdıklarını ifade etti. Yücel, projeye çocukların katılımının yoğun olduğunu belirterek, “Günlüklerde yazılanlardan da anlaşıldığı üzere bu çocukların samimi ve içten olmaları bizi çok mutlu etti. Bu çocuklar suça karışmış olabilirler, fakat bize düşen görevler var. Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları el ele vererek bu tür durumlarda elini taşın altına koymaları gerekiyor. Yatığımız bu etkinlikte dağıttığımız günlüklere 21 gün boyunca çocuklarımız yaptıkları iyilikleri yazdılar. Burada amaçlanan; çocuklarımıza iyilik yapma alışkanlığının kazandırılmasının yanında, çevresine duyarlı ve insanlarla daha samimi ilişkiler kuran bireylerin topluma kazandırılmasındır” ifadelerini kullandı.

İYİLİK YAP DENİZE AT, BALIK BİLMEZSE HALIK BİLİR

Amacımız iyilik yapma alışkanlığının toplumda daha yaygın hale gelmesi ve daha duyarlı insanların yetişmesidir diyen “İyilik Günlüğüm Projesi” Kordinatörü Şenol Alkan; “TESED olarak kuruluş günümüzden bu yana fedakar öğretmen arkadaşlarımızın gayretleri ile eğitimin her alanında başarılı çalışmalara imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Son yıllarda da değerler eğitimi üzerine çalışan derneğimiz Ankara da 10 bin öğrenci ile iyilik günlüğüm projesini realize etmeye devam ediyor. Türkçe’de ‘İyilik yap denize at, balık bilmezse halık bilir’ atasözü aslında bizim projemizin amacını özetlemektedir. Sevgili çocuklar yaptığınız ve yapacağınız hiçbir iyilik karşılıksız kalmayacaktır. Sizlere mutlaka iyilik olarak dönecektir” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen programda dereceye giren 10 öğrenciye çeşitli hediyeler ve yarışmaya başvuru yapan her öğrenciye katılım madalyası verildi. Programda ayrıca projeye verdikleri destekten dolayı TESED Mamak Şube Başkanı Savaş Yücel tarafından, Adalet Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer’e plaket takdim edildi.Kaftancıoğlu, "Domuz Yedi" Diye Eleştirilen Kocasını Savundu: Eşim Değil, Arkadaşı Yedi Isparta'da Askeri Eğitim Uçağı Düştü: 3 Şehit
Ünlü Şarkıcı Lionel Richie'nin kızı, Cinsel İlişki Bağımlısı Sevgilisiyle Yakalandı