İzciler, Şehitler İçin Nöbet Tuttu - Son Dakika

İzciler, Şehitler İçin Nöbet Tuttu

03.01.2012 15:40
İzciler, Şehitler İçin Nöbet Tuttu, System.String[]

Esenler İzci Kulübü, Allahuekber Dağı'na çıkarak şehitlerine karşı vefa borcunu yerine getirdi.

Esenlerli izciler, 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı'nın zirvesine tırmanarak, vatan ve millet uğruna donarak hayatlarını kaybeden şehitleri saygıyla andı.

Esenler İzci Kulübü, 90 bin askerimizin donarak şehit düştüğü Allahuekber Dağı'na çıkarak şehitlerine karşı vefa borcunu yerine getirdi. Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22- 26 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenen Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı'na katılan Esenlerli izciler, bir hafta boyunca Erzurum Sarıkamış'ta donarak hayatlarını kaybeden şehitleri anmak için gerçekleşen etkinliklere katıldı.

Kampın ilk iki günü Erzurum'un tarihi mekânları ve spor tesislerini gezen izciler, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 400'e yakın izci ile beraber vatanları uğruna mücadele eden 90 bin şehidimiz için Allahuekber Dağı'nın zirvesine doğru tırmandılar. Hava sıcaklığının - 24 dereceye kadar düştüğü zirvede, zorlu kış şartlarına rağmen çadırlar kurarak kamp yapan izciler, şehitlerin acılarını yüreklerinde hissettiler. 3 bin 100 metre yükseklikte şehitler için dualar okuyan izciler, şehitlerimizi saygıyla andı.

Esenler Belediyesi'nin kendilerine temin ettiği kışlık çadır, kışlık bot ve uyku tulumlarıyla kamp yapan izciler, liderleri eşliğinde Allahuekber Dağları'nın eteğindeki Şenkaya'nın Bardız beldesinde donarak hayatlarını kaybeden şehitleri anmak için gerçekleşen törenlere de katıldılar.

Şehitler için nöbet tuttular

İzciler, Bardız Yaylası ve Kaynak Yayla'daki şehitliklerini de ziyaret eden izciler, kurdukları çadırlar ve yaktıkları kamp ateşleri ile 2 gün boyunca şehitle için nöbet tuttular.

Çevre köylerini ve tarihi yerleri ziyaret ettikten sonra Gaziler köyündeki köy evleri, kale ve kilim atölyelerini de gezen izciler, kamp programını tamamladıktan sonra İstanbul'a döndü.

Başkan Göksu'ya teşekkür

Kamp dönüşünde, şehitlere karşı vefa borçlarını yerini getirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren izciler, kendilerine verdiği destekten dolayı Esenler Belediyesi'ne de teşekkür etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun her zaman kendilerine destek verdiğini belirten izciler, "Bu unutulmaz anları bize yaşatan, her türlü maddi-manevi desteği veren Belediye Başkanımız Göksu'ya şükran borçluyuz" diye konuştular.

İzciler, Şehitler İçin Nöbet Tuttu

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İzciler, Şehitler İçin Nöbet Tuttu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı 00:47 Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı 00:04 Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik 23:51 Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü 22:47 Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 22:12 Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı 21:57 Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı
Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 20:51 Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 18:03 "Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi
Advertisement