İzlanda Cumhurbaşkanından Mesajlı Veda - Son Dakika

İzlanda Cumhurbaşkanından Mesajlı Veda

01.01.2012 20:15
İzlanda Cumhurbaşkanından Mesajlı Veda, System.String[]

İzlanda Cumhurbaşkanı Olafur Ragnar Grimsson, 16 yıldır yürüttüğü görevinden bu yıl ayrılacağını açıkladı.

İzlanda Cumhurbaşkanı Olafur Ragnar Grimsson, 16 yıldır yürüttüğü görevinden bu yıl ayrılacağını açıkladı.

İzlanda'da dört kez seçilme başarısı gösteren Cumhurbaşkanı Grimsson televizyonda yayımlanan geleneksel yeni yıl konuşmasında, mayıs ayında yapılacak seçimlerde aday olmayacağını belirtti.

İzlanda yasalarına göre parlamentonun onayladığı ancak cumhurbaşkanının onaylamadığı yasalarla ilgili referandum yapılması gerekiyor.

Bu yetkisini kullanan tek İzlanda Cumhurbaşkanı olan Grimsson, Hollanda ve İngiltere ile imzalanan borç anlaşmalarını reddetmiş, bunun üzerine halk, Mart 2010 ve Nisan 2011'de iki kez sandık başına gitmişti.

İzlanda'daki tüm özel bankaların 2008 yılındaki ekonomik krizde bir hafta içinde iflas etmesi, ülke ekonomisini yerle bir etmişti. - REYKJAVIK

İzlanda Cumhurbaşkanından Mesajlı Veda

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İzlanda Cumhurbaşkanından Mesajlı Veda - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı