İzmir, 82'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'na Hazırlanıyor - Son Dakika

İzmir, 82'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'na Hazırlanıyor

İzmir, 82\'inci İzmir Enternasyonal Fuarı\'na Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 27.07.2013 19:47

İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl 29 Ağustos – 8 Eylül 2013tarihleri arasında 82'inci kez gerçekleştirilecek.

Geçmişten bugüne; ülke ekonomisinin, teknolojisinin ve dış ilişkiler yapısının aynası olma misyonunu üstlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın, bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, uluslararası bölümü 29 Ağustos – 2 Eylül 2013 tarihlerinde beş gün açık kalacak. Bir dünya buluşmasına ev sahipliği yapacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yurt dışı katılım, bu yıl İzmir Uluslararası Fuar Alanı 4 No'lu Hol'de organize edildi.

82'inci Fuar ile ilgili hazırlıkların hızla devam ettiğini belirten İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda uluslararası katılıma büyük önem verdiklerini söyledi.

Örs sözlerine şöyle devam etti:

"Fuarımızın bu yıl uluslararası yönünün güçlü olması için yoğun çaba harcıyoruz. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, önceki yıllardan farklı olarak uluslararası bölümün beş gün açık kalmasını planladık. 1980'lere kadar İEF tek fuar iken; günümüzde her sektörün yıl içerisinde, yurtiçinde ve yurtdışında katılmak zorunda olduğu birçok ihtisas fuarının bulunması ve firmaların uzun süren fuar dönemi nedeniyle, gerek maliyetleri gerekse işgücü ve zaman açısından sorunlar yaşaması nedeniyle, İEF'nin uluslararası süresini kısaltarak, günün koşullarına uymasını amaçladık. Değişen süreyle birlikte artık İzmir Enternasyonal Fuarı'nda uluslararası bölüm beş gün ve ulusal bölümler on bir gün açık olacak" dedi.

82'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'na, başta Sri Lanka ve Luksemburg olmak üzere birçok ülkeden bakanlık düzeyinde katılım olacağına dikkat çeken Örs, "Her yıl yaklaşık 60 dolayında farklı ülkenin yer aldığı İzmir Enternasyonal Fuarı'na bu yıl katılımı kesinleşen Almanya, Gana, Irak, İran, Kuveyt, Luksemburg, Polonya, Sri Lanka ve Ukrayna gibi dünyanın dörtbir yanından pek çok ülke etkin ve genişbir şekilde katılacak" dedi.

Örs, 82'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'nda temanın EXPO ile uyumlu olarak 'sağlık'; partner ülkenin Sri Lanka, onur konuğu ilin de Sinop olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İzmir, 82'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'na Hazırlanıyor - Son Dakika


Advertisement