İzmir Basınında Bugün - Son Dakika

İzmir Basınında Bugün

02.01.2012 14:04
İzmir Basınında Bugün, System.String[]

YENİ ASIR.Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu, Manisa OSB'de kuracağı çamaşır kurutma fabrikasında zihinsel engellilerin de üreterek kazanmasını sağlayacak.

İzmir'de yayımlanan gazetelerde yer alan haberlerden bazıları şöyle

YENİ ASIR: "Engelliler için fabrika kuruyor"

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu, Manisa OSB'de kuracağı çamaşır kurutma fabrikasında zihinsel engellilerin de üreterek kazanmasını sağlayacak.

YENİGÜN: "Turistik spor"

Yasal düzenlemeleri tamamlanamayan İkiçeşmelik'te geçtiğimiz yıl yapılacak yenileme ertelendi. Spotçu işgali altındaki cadde bu yıl da Kadifekale, Agora, Kemeraltı turistik aksının dışında kaldı.

HABER EKSPRES: "Nezaket Hanım'ın evlilik kursu tuttu"

Nezaket Atasoy'un 2010'dan beri verdiği evlilik kursu, Bakan Şahin'in projeleri arasına girdi.

GAZETEM EGE: "Sulak alanlar tehlike altında"

Doğal Hayatı Koruma Derneği Genel Müdürü Tolga Baştak, göller, nehirler, bataklıklar, turbalıklar, taşkın düzlükleri, tuzlalar, deniz çayırı yatakları, gelgit anında altı metreden derin olmayan deniz kıyısı alanları gibi kıyı sulak alanları, atık su arıtım gölcükleri ve rezervuarların sulan alan tanımı içine girdiğini söyledi.

EGE TELGRAF; "İzmir'e yaşam merkezi"

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Arrod Novotel, Accord, İbis, Swiss ve Launiok gibi marka otellerin ruhsat için devreye girdiklerini söyledi.

EGE'DE BUGÜN: "İzmir büyük değişime hazırlanıyor"

Alsancak liman gerisinden başlayıp Bayraklı Turan'a kadar olan 471 hektarlık alanı kapsayan yeni kent merkezinde, yıllar içinde İzmir'in çehresi değişecek, kent büyük yatırımlarla buluşacak.

HÜRRİYET İzmir : "Olay nerede, ben oradayım"

Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İzmir'in nüfusuna göre suç oranı düşük bir kent olduğunu söyledi, "Bu performansı daha yukarı taşıyacağız. Hem ben, hem de ekibim hep sokakta olacak" dedi.

MİLLİYET EGE: "Expo'da rota 5 kuta"

Yürütme Kurulu Başkanlığına getirilen Mahmut Özgener, Expo 2020 için çizdikleri rotayı Milliyet Ege'ye açıkladı. Dünya 7 bölgeye ayrılacak, her bölgede ayrı ekipler görevlendirilecek.

SABAH EGELİ: "Kocaoğlu: 2012 adalet yılı olsun"

2011'in son gününü Foça'da geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada aldığı moral ve enerjiyle yeni yıla keyifli girdiğini söyledi. Çocuklarla sohbet eden, halkın şikayetlerini dinleyen Kocaoğlu, "2012 adalet yılı olsun" dedi.

POSTA EGE: "37 milyon TL yandı"

İzmir'de geçen yıl yaşanan 8 bin 280 yangının milli servete zararı 36 milyon 976 bin lira oldu.

HABERTÜRK EGELİ: "Çürük çetesine 36 yıl isteniyor"

İzmir'de depreme dayanıksız yapılara sahte belgelerle oturulabilir raporu verdikleri öne sürülen 36 sanıklı çeteye 36 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

CUMHURİYET EGE: "Dönüşüm başka bahara"

Belediye kentsel dönüşüm yapamaz eleştirilerine yaşama geçirdikleri projelerle yanıt verdiklerini belirten Aziz Kocaoğlu, yeni projelerinin onaylanmasını beklediklerini söyledi.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir Basınında Bugün - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu Son Dakika! Bolu Kuzfındık köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle bütün köye sıçradı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı