İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku - Son Dakika

İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku

14.11.2019 11:55

İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku Belenbaşı'nda 50 dönümde kurulan ikisi villa olmak üzere 4 yapı yıkıldıİZMİR - İzmir'in Buca ilçesindeki saklı cennet olarak bilinen Belenbaşı'nda, 50 dönümlük ormanlık hazine arazisi üzerine yapılan kaçak villalar yıkıldı.

İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku

Belenbaşı'nda 50 dönümde kurulan ikisi villa olmak üzere 4 yapı yıkıldı

İZMİR - İzmir'in Buca ilçesindeki saklı cennet olarak bilinen Belenbaşı'nda, 50 dönümlük ormanlık hazine arazisi üzerine yapılan kaçak villalar yıkıldı.

Buca'nın kırsal bölgelerinde havadan ve karadan yapılan tespit çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, bölgede ağaçları kesip yapılar diken kişilere geçit vermiyor.

Kırıklar ve Kaynaklar bölgesindeki müdahalelerin ardından ekipler, şimdi de İzmir'in en tarihi ve en yeşil bölgelerinden Belenbaşı'nda 50 dönümlük hazine arazisi üzerindeki ormanlık alana kurulan 4 yapıyı tespit etti. Tespit üzerine yapılar hakkında işlem başlatan ekipler, yasal sürecin sonlanmasının ardından yıkım için harekete geçti. Çam ağaçlarının dikili olduğu orman arazisi üzerine edilen ikisi kaçak villa olmak üzere toplam dört yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Yapı kontrol ekiplerinin yapmış olduğu tespit ve müdahalelerin hız kesmeden devam edeceğini ifade eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, "Belenbaşı, sadece Buca'nın değil İzmir'in çok özel yerlerinden birisidir. Bu ağaçlarda, bu ormanlarda Yörüklerin, Türkmenlerin, nice Efelerin izi vardır. Onların bizler için, yarınlarımız için yaşattığı bu toprakları hiçbir fırsatçının kendi çıkarı için yok etmesine izin vermeyeceğiz. İster villa olsun, ister şato olsun; asla taviz vermeden ormanlarımızı, yarınlarımızı korumaya devam edeceğiz" diye konuştu.

İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku
İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku
İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku
İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel İzmir Belenbaşı'ndaki kaçak villalara yıkım şoku - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu Aslı Hünel ve Saruhan Hünel'in babaları koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Nevşehir'de otobüste genç kıza cinsel saldırıda bulunan şahıs şoför tarafından yakalandı Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? 6 aylık hamile eşinin gözleri önünde öldürülmüştü! Olayın görüntüleri ortaya çıktı Polis peşlerine düşünce 1 kilo esrarı yola döktüler Araba kiralamak isterken her şeyini kaybeden emekli yarbayın hayatı kabusa döndü Fransız futbolcu Pogba, Macron'un İslam karşıtı sözlerine kızıp Milli Takım'ı bıraktı