İzmir Büyükşehir İddianamesi: Ersu Hızır'la İlgili İddialar - Son Dakika

İzmir Büyükşehir İddianamesi: Ersu Hızır'la İlgili İddialar

19.01.2012 15:30
İzmir Büyükşehir İddianamesi: Ersu Hızır'la İlgili İddialar, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyonlarla ilgili olarak Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, eski genel sekreter Sait Ersu Hızır hakkında 40,5 ila 117 yıl arasında hapis talep ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyonlarla ilgili olarak Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, eski genel sekreter Sait Ersu Hızır hakkında 40,5 ila 117 yıl arasında hapis talep ediliyor. İddianamede, Sait Ersu Hızır grubunun eylemleri yedi başlık altında sıralandı. Bu eylemler arasında, bugüne kadar en çok konuşulan iddialar arasında yer alan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği'nde dağıtılmış gibi gösterilerek CHP'nin seçim bürolarına gönderilen sandviç ve meyve suları yer aldı. İddianamede yer alan bilirkişi raporlarında, 2009 Şubat ve Mart aylarındaki soğuk sandviç alımlarının önemli bir kısmının mahalli seçimler sebebiyle seçim bürolarına gönderildiği, belediyenin büyük hissedarı olan Grand Plaza şirketince satın alınan kumanyaların, şirketin kuruluş amacı dışında ve kuruluş sözleşmesine aykırı olarak dağıtıldığı, sevk irsaliyeleri üzerinde tahrifat yapıldığı belirtildi. Bu şekilde Grand Plaza Genel Müdürü Muharrem Derbentoğlu, talimatları veren Erkan Tiryaki, Yekta Saydım ve Çağrı Çavuşoğlu'nun zincirleme olarak güveni kötüye kullanma ve özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği iddia edildi.

SAİT ERSU HIZIR HAKKINDAKİ İDDİALAR

Eski genel sekreter Sait Ersu Hızır ile ilgili diğer suçmalar arasında, Grand Plaza tarafından seçim bürolarına pide dağıtımı, belediyeye ait Buca toplu konut yapım işinde yangın merdiveninden dolayı kamu zararı meydana gelmesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen açıkhava yaz sinemaları organizasyonu ihalesine fesat karıştırma, Kültür Şube Müdürü Abdulhalim Cumhur Yazıcı'nın Çeşme'de bir otelde 5 kişilik iki oda ayırtıp parasının Solfej firması yetkilileri Ata Karataş ve Sedat Sakur tarafından ödenmesi, Büyükşehir Belediyesi'ne 2009 yılında Ersu Hızır döneminde alınan şallar, Hızır'ın İZULAŞ A.Ş.'deki görevlerinden ayrılıp kanuni bağı kalmamasına rağmen şirketin araç, telefon hattı ve bilgisayar gibi mallarını bedelsiz olarak şahsi ve özel ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaya devam etmesi gibi iddialar yer aldı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İzmir Büyükşehir İddianamesi: Ersu Hızır'la İlgili İddialar - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu