Son Dakika Haberleri: İzmir'de 09.05'te hayat durdu

İzmir'de 09.05'te hayat durdu

6 gün önce

- İzmir'de 09.05'te hayat durduİZMİR - Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 81. ölüm yıl dönümünde İzmir'de de anıldı.

- İzmir'de 09.05'te hayat durdu

İZMİR - Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 81. ölüm yıl dönümünde İzmir'de de anıldı. Atatürk'ün ölüm saati olan 09.05'te adeta hayat durdu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. ölüm yıl dönümü, yurt genelinde çeşitli etkinliklerle anılacak. Atatürk'ün ölüm saati olan 09.05'te, İzmir'de sirenler çaldı, vatandaşlar tüm işlerini bırakarak saygı duruşunda bulundu. İzmir'in ana arterlerinden Anadolu Caddesi'nde seyir halinde bulunan araçlar, sirenlerin çalmasıyla birlikte durdu, vatandaşlar araçların içinden çıktı. Konak ilçesindeki pazar yerine alışveriş yapmaya gelen İzmirliler de saat tam 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte alışverişi bırakıp Atatürk'ü andı. İzmir'in işlek bölgelerinden Çankaya'da da tramvaylar durdu, vatandaşlar ve polis ekipleri saygı duruşunda bulundu. Öte yandan İzmir Limanı'ndaki gemiler de 09.05'te sirenlerle birlikte düdük çaldı.

İzmir'de 09.05'te hayat durdu

Haber Yayın Tarihi: 11.11.2019 12:48 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Tarihi Kapalıçarşı'da, 9 metrekarelik dükkana 12 milyon TL değer biçildi
Fenerbahçe'de Ozan Tufan'dan ayrılık kararı! İngiliz kulübüyle yakın temasta Çocuklarının gözü önünde uzman çavuş ve eşi öldürüldü Kılıçdaroğlu, EYT sorunuyla ilgili konuştu: EYT'yi biz çözeceğiz