Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarıldı - Son Dakika

Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarıldı

31.10.2020 13:48

Son Dakika! İzmir Bayraklı'daki Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne Seher Perinçek ve 3 çocuğu 23 saatin ardından sağ olarak çıkarıldı. Enkazdan çıkarılan Anne ve 3 çocuğu bölgede bekleyen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Enkaz altında kalan diğer çocuğun ise kurtarma çalışması devam ediyor.

İzmir'de dün meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından birçok binada hasar meydana geldi. Bazı binalar tamamen çökerken, şimdiye kadar toplamda 28 kişi hayatını kaybetti 885 kişi ise yaralandı. Bölgedeki arama kurtarma çalışmaları devam ederken, yetkililer vatandaşlarda evlerine girmemeleri yönünde uyarılarda bulundu.

Depremin ardından bazıları 4'den büyük olmak üzere 521 artçı deprem meydana geldi. Bölgede açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 100 kişinin kurtarıldığını açıklamıştı. Kurum ayrıca, depremde evleri zarar gören ve yardımı ihtiyacı olan ailelere yardım edileceğini de aktardı.

DOĞANLAR APARTMANINDA ANNE VE 4 ÇOCUĞUNUN YERİ BELİRLENDİ

Depremden en çok etkilenen binalar arasında bulanan Rıza Bey Apartmanı, Yılmaz Erbek Apartmanı ve Doğanlar Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Doğanlar Apartmanında yaklaşık 3 saat önce yerleri saptanan Seher Perinçek ve 4 çocuğun kurtarma çalışmalarından sevindiren haberler art arda geldi.

ELİF PERİNÇEK HALA ENKAZ ALTINDA

Ekipler ilk olarak 2 çocuğu enkaz altından çıkartırken, daha sonra Anne Seher Perinçek'i de sağ olarak enkazdan çıkardı. Anne ve 3 çocuğu bölgede bulunan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Enkaz altında kalan diğer çocuğun ise kurtarılma çalışması hala devam ediyor. Enkazda kalan çocuğun ise Elif Perinçek olduğu belirtildi.

Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 4 çocuğu enkaz altından çıkarılıyor

EŞİNİN SESİNİ DUYUNCA BÜYÜK BİR MUTLULUK YAŞADI

Öte yandan, eşinin ve çocuklarının kurtarılması için çalışmalara destek veren baba Oğuz Perinçek, eşinin sesini duyduktan sonra kayınpederi Bekir Dereli ile büyük bir mutluluk yaşadı. Eşinin ve çocuklarının durumunun iyi olduğunu aktaran Perinçek, "Abinin biri girmiş çocuklarla da konuşmuş. Babanız da burada demiş. Bir saate kadar inşallah kendilerini çıkaracaklar inşallah" dedi.

"HEPSİ AYNI YERDE VE SAĞLIKLARI YERİNDE"

Kızından haber alan Bekir Dereli de büyük mutluluk yaşadı. Dereli, "Enkaz altında 5 kişi var. Kızımla birlikte 4 torunum var. Hepsi aynı yerde ve sağlıkları yerinde. Çok mutluyum, çok. Allah onları bize bağışladı. Melek onlar melek! Hamdolsun Allah'ım sana, şükürler olsun. İki dakika önce seslerini duymuşlar. İçeriye girenler çok iyi olduğunu söyledi. Evlatlarıyla bir arada beraberlermiş. İkinci kattalar" diye konuştu.

Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarıldı

Son Dakika Güncel Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm ailesiyle birlikte koronavirüse yakalandı Yanan aracın içinde bebeğinin de olduğunu öğrenen temizlik işçisi anne, sinir krizi geçirdi Depremden korkan minik kızın haykırışları yürek yaktı: Annecim ben ölmek istemiyorum Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim Depremin üstünden saatler geçti, Doğanlar apartmanındaki Küçükyumuk Ailesi'den haber yok Kanserden hayatını kaybeden Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikayesi ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor 17 saat sonra kurtarılan İnci, enkaz altında böyle bekledi: Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın