Son Dakika Son Dakika Son Dakika
3 günlük bebeği kaçıran kadının ifadesi ortaya çıktı - Son Dakika

3 günlük bebeği kaçıran kadının ifadesi ortaya çıktı

İzmir'in Konak ilçesinde, bir hastaneden üç günlük bebeğin kaçırılmasıyla ilgili gözaltına alınan kadın adliyeye sevk edildi. Kadın ifadesinde 9 ay önce düşük yaptığını, imam nikahlı eşinden bu durumu gizlediğini ve onu evliliğe ikna etmek için bebeği kaçırdığını söyledi.

28.09.2023 - 13:34,  Güncelleme: 14:37

İzmir'in Konak ilçesinde bir hastaneden 3 günlük bebeğin kaçırılmasıyla ilgili gözaltına alınan kadın adliyeye sevk edilirken, olayla ilgili detaylar da ortaya çıktı. S.G.'nin ifadesinde yaklaşık 9 ay önce hamile kaldığını, o dönemde düşük yaptığı için bu durumu imam nikahlı eşinden gizlediğini söylerken, onu evliliğe ikna etmek için bebeği kaçırdığını öne sürdü.

ÖRTÜYE SARIP KAÇIRDI

Dün sabah saatlerinde Konak ilçesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Servisinde; Suriye uyruklu bir aileye kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtan; ama aslında işsiz olan S.G. (51), test bahanesiyle 3 gün önce dünyaya gelen bebeği örtüye sararak hastaneden kaçırdı. Daha sonra yeni doğan bebeklerini göremeyen aile, durumu yetkililere bildirdi.

İzmir'de hastaneden bebeği kaçıran kadının ifadesi ortaya çıktı

YAKALANDI

Hızlıca çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, 3 günlük bebeği kaçıran S.G.'yi İzmir Limontepe mevkiindeki evinde yakalayıp gözaltına aldı. Bulunan bebek, ardından da sağlıklı bir şekilde aileye teslim edildi.

"SAĞLIK GÖREVLİSİYİM" DEMİŞ

51 yaşındaki kadın ise, şubedeki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan, bebeğin kaçırılmasıyla ilgili yeni detaylarda ortaya çıktı. 51 yaşındaki S.G.'nin, kendini aileye sağlık görevlisi olarak tanıttığı, hastaneyi birkaç gündür sık sık ziyaret ettiği, aile ile yakınlık kurduğu, bebeğin bakımında aileye yardım ettiği, keşifler yaptığı ve kaçırma olayını günlerdir planladığı belirlendi.

İzmir'de hastaneden bebeği kaçıran kadının ifadesi ortaya çıktı

9 AY ÖNCE DÜŞÜK YAPTIĞINI İDDİA ETMİŞ

S.G., kaçırma olayından daha sonrada kendini kamufle etmek için bir camide kıyafetlerini değiştirdiği, bebek ile birlikte İzmir Limontepe'deki ikamet ettiği adresi gittiği öğrenildi. S.G.'nin ifadesinde ayrıca, yaklaşık 9 ay önce hamile kaldığını, o dönemde düşük yaptığı için bu durumu imam nikahlı eşinden gizlediğini söylerken, onu evliliğe ikna etmek için bebeği kaçırdığını iddia etti.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 3 günlük bebeği kaçıran kadının ifadesi ortaya çıktı - Son Dakika


Advertisement