İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı - Son Dakika

İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı

05.01.2012 13:25
İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı, System.String[]

Ayakkabı Yaz- 31'inci İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı kapılarını açtı.

Ayakkabı Yaz- 31'inci İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı kapılarını açtı. Kentteki yılın ilk fuarında yeni sezonun binlerce modeli sergilendi.

Ayakkabı ve çanta sektörü 31'nci kez İzmir'de buluştu. İZFAŞ tarafından Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) ve İzmir Ayakkabıcılar Odası'nın desteğiyle 15 bin metrekare alan ve iki holde düzenlenen fuar 5-8 Ocak tarihleri arasında açık kalacak. Yurt dışından Tayvan, yurt içinden ise İzmir'in yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Konya, Manisa ve Trabzon'dan katılan 146 firma yeni sezonun binlerce modelini sergilemeye başladı. Yüzde 90 imalatçıların oluşturduğu fuarda yan sanayi ürünleri de yerini alırken, Azerbaycan, İran ve Yunanistan'dan alım heyetleri getirildi. Sadece profesyonel ziyaretçiye açık fuarın açılışı için tören düzenlendi.

'SGK PRİMLERİ DÜŞÜRÜLMELİ'

Törende konuşan EGEAYSAD Başkanı Erdal Durmaz, ayakkabı ihracatının ithalatı karşılayabilmesi için yüksek katma değerli ürünler üretilmesi gerektiğini vurgulayarak, büyük alıcılara mal satabilmek için firmaların birlik içinde hareket etmesinin zorunluluğuna dikkat çekti. Sektördeki işletmelerle yaptıkları görüşmeler sonucunda en büyük sorunun yüksek maliyetler olduğunu kaydeden Durmaz, "Bu durum rekabet koşullarını zorlamakta ve karlılık oranlarını düşürmekte. Bu yüzden vergi oranları ve SGK primleri düşürülmelidir" dedi.

GÜZEL'DEN YOL İSYANI

Sektörün en önemli sorunlarından kayıt dışı ve kalitesiz Çin mallarına karşı önlem alınması gerektiğini vurgulayan İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel, "Sanayi sitemizin yolu konusunda 12 senedir bıçak kemiğe dayanmıştır. Dünyaya örnek olacak siteye sabah giremiyorsun, akşam çıkamıyorsun. Orada toplanan insanlar tekrar şehir merkezlerine geri kaçmış, diğer semtlere dağılmıştır. Herkes siteyi tek tek terk ediyor; işletmelerin yüzde 50'si el değiştirdi. Bu iş çözülmezse Konak Meydanı'na çıkacağız" diye konuştu.

KIRAÇ: AYAKKABI SEKTÖRÜNE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

İzmir Valisi Cahit Kıraç da, Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümü için hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için ayakkabı sektörüne de büyük görev düştüğünü vurguladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise İzmir'in var olan potansiyelini yeterince kullanamadığını ancak sektörün iyi yönde olduğuna dikkat çekti. - İzmir

İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı
İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı
İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı
İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı
İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi İzmir'de 31'inci Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar