İzmir'de 57 kaçak göçmen kurtarıldı, 90 kaçak göçmen yakalandı - Son Dakika

İzmir'de 57 kaçak göçmen kurtarıldı, 90 kaçak göçmen yakalandı

06.07.2022 21:50
İzmir'de 57 kaçak göçmen kurtarıldı, 90 kaçak göçmen yakalandı

İZMİR'in Seferihisar ve Çeşme ilçesinde, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen 57 kaçak göçmen kurtarılırken, Menderes ilçesinde ise 90 kaçak göçmen yakalandı.

İZMİR'in Seferihisar ve Çeşme ilçesinde, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen 57 kaçak göçmen kurtarılırken, Menderes ilçesinde ise 90 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Seferihisar ve Çeşme açıklarında lastik bot içerisinde kaçak göçmenlerin olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler, Seferihisar'da 38, Çeşme'de ise 19 kaçak göçmeni kurtardı. Kaçak göçmenlerin Yunan unsurlarınca Türk karasularına itildiği ve denizin ortasında mahsur kaldıkları öğrenildi.Öte yandan, Menderes ilçesi açıklarında ise Sahil Güvenlik ekiplerince 2 lastik botta, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 90 kaçak göçmen yakalandı. Toplam 147 kaçak göçmen, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.


YORUMLAR
500
Çeşme'de Reynmen rüzgarı esti Çeşme'de Reynmen rüzgarı esti Ege sularında Yunan zulmü: 3 göçmenin cansız bedeni bulundu Ege sularında Yunan zulmü: 3 göçmenin cansız bedeni bulundu Esenköy'de 'çeşme' kazalarına bir yenisi daha eklendi Esenköy'de 'çeşme' kazalarına bir yenisi daha eklendi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir'de 57 kaçak göçmen kurtarıldı, 90 kaçak göçmen yakalandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş