İzmir'de Binali Yıldırım Sevinci - Son Dakika

İzmir'de Binali Yıldırım Sevinci

24.11.2015 16:02
İzmir'de Binali Yıldırım Sevinci, System.String[]

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın yeniden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmasını İzmirli vatandaşlar sevinçle karşıladı.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın yeniden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmasını İzmirli vatandaşlar sevinçle karşıladı. İzmirliler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı kabinede İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a da yer vermesini memnuniyetle karşıladı. Kimi vatandaşlar çok mutlu olduklarını belirtirken, kimi Cumhuriyet Halk Partili (CHP) vatandaşlar da Yıldırım'ın çok çalışacağını ancak İzmir için daha özverili olması talebinde bulundu.

"AK PARTİ GERÇEKTEN ÇALIŞIYOR"

CHP'li olduğunu ancak AK Parti'nin ve Binali Yıldırım'ın çalışmalarını takdir ettiğini belirten Sadiye Kaya, "İnşallah güzel şeyler yapar, onu bekliyorum. Çünkü AK Parti çalışıyor bunu biliyorum. AK Partili değilim, CHP'liyim ama AK Parti'nin çalıştığını biliyorum. Beklentilerimiz çok, İzmir'in çok eksiklikleri var. İzmir gelişmemiş bir köy halinde ve İzmir'e güzel şeyler yapsınlar istiyorum. Yollarımız, her yer kazılıyor kapanmıyor, çocuklar düşüyor. Suyumuzda katı atıklar var, bunu düzeltsinler. Özellikle su faturalarını düzeltirlerse çok seviniriz. Çok fazla vergi ödüyoruz, bundan çok yakınıyoruz. Umudum var. Bir CHP'li olarak AK Parti'nin gerçekten çalıştığını biliyorum. Ama kendilerine daha fazla çalışıyorlar. Biraz kendilerine değil de dışarıdakileri de düşünerek çalışsınlar lütfen" dedi.

"ÇOK İYİ BİR TERCİH, DEĞERLİ BİR İNSAN"

Binali Yıldırım'ın bakan olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Asım Kuçur de "Mutlu oldum, çok değerli bir insan. Çok iyi bir tercih ama İzmir için iyi bir şey değil. Çünkü İzmir kıymetini bilemedi Binali Beyin. Yollar berbat, rezillik. Ailesiyle bile sokağa çıkmaya çekinir insan İzmir'de. Birçok şey yapacaktır ama fırsat vermiyorlar Binali Beye. İzmir için değerli bir insan ama bunun kıymetini bilemediler. İzmir için beklentim ne olabilir ki ufacık bir yağmurda biliyorsunuz rezillik had safhada. Altyapı sorunu var, kentsel dönüşüm deseniz hala İzmir'de yok. Özellikle Binali Bey kentsel dönüşüme el atarsa daha iyi olur" diye konuştu.

"DÜRÜST, TEMİZ BİR İNSAN AMA…"

Esnaf Mustafa Çevik isimli vatandaş da şunları söyledi: "Ben İzmir'de mutluyum, şu haliyle bile mutluyum. Kazılı yollarımızdan her şeyinden mutluyum. Ama daha güzeli olabilir. Ancak bunun için de Binali Bey'in çok iyi çalışması lazım. İzmir'den de güzel oy potansiyeli aldı, istediğini başardı. Madem İzmir milletvekili olarak bir bakan olarak ne söz verdiyse bir kısmını yerine getirsin. Tamamını yerine getiremez belki ama vermiş olduğu sözlerin bir kısmını yerine getirse yeterli. Dürüst bir insan ama her dürüstün çevresinde kötü insanlar var. Bunlar olağan şeyler. Bizim belediye başkanımız da çok dürüst Sayın Aziz Kocaoğlu ama çevresi bozuk. Bakanımız da kendisine göre çok temiz. Cumhurbaşkanımızın bile etrafında kötü insanlar var. Ama bunları ayıklamaları lazım. Başbakanımız 'Arabasını ve evini değiştiren milletvekili istemiyorum' diyor. Bunun arkasında dursun. Başka bir şey istemiyoruz."

"ŞU AN HİÇ KİMSEYİ TAKDİR EDEMİYORUM"

Hiçbir partiyi tutmadığını belirten Deniz Savan da "Bir şey beklemiyoruz, kişisel görüşümdür. İzmir genelde CHP'lidir ama ben CHP'li de değilim. Şu anda hiçbir partiyi tutamıyorum çünkü bana göre ele alınacak kimse yok. 'Şu kişi başarılıdır' diyemem. Seneler evvel biz Erkan Mumcu'nun yok olduğunu gördük, bir milli eğitim bakanının. Bugün milli eğitim felaket durumda. Şu an hiç kimseyi takdir edemiyorum" ifadelerini kullandı. - İZMİR

İzmir'de Binali Yıldırım Sevinci
İzmir'de Binali Yıldırım Sevinci

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İzmir'de Binali Yıldırım Sevinci - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın