İzmir'de 'Endeks'li Muhalefet (2) - Son Dakika

İzmir'de 'Endeks'li Muhalefet (2)

İzmir\'de \'Endeks\'li Muhalefet (2)
Son Güncelleme: 21.10.2015 18:35

Ak PARTİLİ TURHAN DA İŞADAMLARINA KONUŞTU AK Parti İzmir Milletvekili, 2. Bölge 2. sıra milletvekili adayı İbrahim Turhan da İzmir Ticaret Odası'nda meclis üyelerinin sorularını yanıtladı.

Ak PARTİLİ TURHAN DA İŞADAMLARINA KONUŞTU

AK Parti İzmir Milletvekili, 2. Bölge 2. sıra milletvekili adayı İbrahim Turhan da İzmir Ticaret Odası'nda meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Turhan, adil şeffaf hesap verme yükümlülüğü taşıyan bir kamu yönetimi kurmaya hedeflediklerini belirterek, hukukun üstünlüğü çerçevesinde çoğulcu demokrasiyi yerleştirmek ve bu çerçevede rekabetçi bir yatırım ortamı getireceklerini öne sürdü. Türkiye'de bütün vergileri, özellikle de üretim, istihdam üzerindeki vergileri azaltmak gerektiğine dikkat çeken Turhan, "Onları azalttığımızda tüketime de sıra gelecek. Bu vergi yüklerini azaltırken kamuya yeni harcama kalemleri getirecek, harcamayı fazlalaştıracak, kamunun üzerindeki yükü arttıracak kararların da alınmaması gerek" dedi.

Asgari ücretle ilgili taahhüdü oluştururken iyice ölçüp, biçip, tarttıklarını anlatan Turhan, "Hem girişimcilerimizin hem de kamunun üzerine ilave yük getirmeyecek bir formül üzerinde durduk. Azami seviyeyi belirledik. Bunun karşılığında da rekabetçiliğin hayati olduğunu, girişim ve yatırımcılarımıza nasıl teşvik verebileceğimizin karşılaştırmasını yaptık" dedi. AK Parti'nin bin 300 lira asgari ücret hesaplamasının hem özel sektöre işgücü maliyeti bazında hem de kamu mali disiplini bazında sürdürülebilirlik dikkate alınarak yapıldığını ileri süren Turhan, "Bunun dışındaki hesaplamaların dünyanın zor bir sürece girdiği dönemde ciddi riskler barındırdığını düşünüyorum" dedi. AK Parti'nin 78 milyon vatandaşın temel hak ve özgürlüklerden evrensel normlarda istifade etmesini vazgeçilmez gördüklerini dile getiren Turhan, terörle müzakere değil mücadele ettiklerini ileri sürdü.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir'de 'Endeks'li Muhalefet (2) - Son Dakika


Advertisement