Son Dakika Haberleri: İzmir'de Göçmenler İçin Psikososyal Destek Merkezi Açıldı

İzmir'de Göçmenler İçin Psikososyal Destek Merkezi Açıldı

3 ay önce

Dünya Doktorları Derneği tarafından İzmir'de göçmenler için psikososyal destek merkezi açıldı.

İzmir'de Göçmenler İçin Psikososyal Destek Merkezi Açıldı, System.String[]
Dünya Doktorları Derneği tarafından İzmir'de göçmenler için psikososyal destek merkezi açıldı.

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, merkezin açılışında yaptığı konuşmada, toplumun sağlıklı olmasında insani, psikolojik ve sosyal unsurların önemini anlattı.

Merkezin açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Salnur, buradaki çalışmalara her zaman destek olacaklarını kaydetti.

Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü (ECHO) adına konuşma yapan Annabelle Vasseur da Türk halkı ve hükümetinin göçmenler için gösterdiği çabadan çok etkilendiğini söyledi.

Özellikle sağlık alanındaki çalışmaları takdirle karşıladığını ifade eden Vasseur, "ECHO birinci basamak sağlık hizmeti sunan merkezlerini geçtiğimiz yıllarda Türk hükümetine devretti. Şu anda ağırlıklı olarak fizyoterapi, akıl ve ruh sağlığı gibi özel hizmetlerin sunumuna odaklandık. Buradaki merkezin hizmete alınmasıyla travma yaşayan göçmenler kendi dillerinde tedavi ve bakım alabilecekler." dedi.

Dünya Doktorları Derneği İzmir- Manisa Saha Koordinatörü Aslı Soysal da açılan merkezde psikiyatrist, psikolog, psikososyal danışman ve vaka yöneticilerinin görev yapacağını söyledi.
Haber Yayın Tarihi: 25.04.2019 01:13 Kaynak: AA15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Model Elizabeth Hurley, Instagram hesabından üstsüz fotoğrafını paylaştı Ahlaksız turist çift otelin balkonunda cinsel ilişkiye girdi