İzmir'de Kan Verme Kuyruğu - Son Dakika

İzmir'de Kan Verme Kuyruğu

8 yıl önce

İzmir'deki hastaneler, Foça'daki terörist saldırıda yaralananlara kan vermek isteyenlerle doldu taştı.

İzmir'de Kan Verme Kuyruğu, System.String[]

Terör örgütünün Foça'da gerçekleştirdiği hain saldırının ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilen yaralılara kan vermek için İzmir, seferber oldu.


Yaralılar hastaneye ulaştıktan sonra yapılan çağrılar üzerine vatandaşlar kan vermek için uzun kuyruklar oluşturdu. Yaralı askerlere kan vermek için kentin dört bir yanında askerliğini yapan erler de hastaneye koştu. Duyurulardan çok kısa süre sonra kan ihtiyacı karşılandı. Ameliyatlar için gerekli olan taze kan stokları tamamlandıktan sonra vatandaşlar her gruptan kan bağışında bulundu.


KAYBETTİKLERİ ŞEHİDİN DOĞUM GÜNÜNDE CAN VERMEK İÇİN GELDİLER

Kan vermeye gelenlerden biri de Hatay'ın İskenduren ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yakınları Kerem Oğuz Erbay'ı şehit veren, Kemal Onur Erbay ve halası Aysun Erbay'dı. Bugün de şehidin doğum günü olduğunu ifade eden Oğuz ve Aysun Erbay, gerekirse kanlarının son damlasına kadar vereceklerini söyledi.


5 BİN KİŞİ KAN VERMEK İÇİN GELDİ

Sağlık görevlileri ise yaralı askerlere kan vermek için hastaneye koşanların sayısının, 5 bini aştığını ifade etti.


Kızılay Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök, kan ihtiyaçlarının karşılandığını belirtip "Güvenli Kan Temini Programı çerçevesinde bu tür olağanüstü haller için ayrılmış kritik kan stoklarımızdan her grup kan ilgili hastanelere müdürlüğümüzce gönderilmiştir. Ayrıca talep edilmesi takdirde 2 bin 500 ünite Eritrosit, 500 ünite Trombosit, 7 bin ünite Taze Donmuş plazma stoklarımızla yüzde 100 acil kan ihtiyacını karşılayabilecek kan stokları mevcuttur. Bu kritik kan stok seviyelerimizin her zaman olağanüstü durumlar için hazır olabilmesi için vatandaşlarımızı gönüllü ve düzenli kan bağışçısı olmaya davet ediyoruz" dedi.

İzmir'de Kan Verme Kuyruğu

Haber Yayın Tarihi: 09.08.2012 04:26 Kaynak: DiğerSon Dakika

Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım
Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı Bilim insanları, maymun ve domuzdan yeni bir canlı ürettiler