İzmir'de Kültür Sanat - Son Dakika

İzmir'de Kültür Sanat

01.11.2018 10:07
İzmir'de Kültür Sanat, System.String[]

Dünyaca ünlü piyanist ve devlet sanatçısı İdil Biret, hasta çocuklar yararına konser verecek.

Dünyaca ünlü piyanist ve devlet sanatçısı İdil Biret, hasta çocuklar yararına konser verecek.

"Her Nota bir Umut" projesi kapsamında, dünyanın en ünlü piyano sanatçılarından biri sayılan İdil Biret, 3 Kasım'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği ev sahipliğinde düzenlenecek konserin geliri, İzmir'de ikamet eden hasta çocuklar, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi ve Kemik İliği Nakil Merkezi yararına kullanılacak.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası da Cumhuriyet Bayramı konseri düzenleyecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde Emin Güven Yaşlıçam şefliğindeki konserde piyanist Gülsin Onay sahne alacak.

Cumhuriyet Bayramı konserinde Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Korosu ve Smyrnacapella Çoksesli Korosu da sanatseverlerle buluşacak.

Konserde Ahmed Adnan Saygun'un "Piyano Konçertosu No.1", Modest Mussorgsky'in "Çıplak Dağda Bir Gece" Aleksandr Borodin'in "Poloveç Dansları" seslendirilecek.

Sevil Berberi

İzmir Devlet Opera ve Balesi de 3 ve 6 Kasım tarihlerinde 2 perdelik opera "Sevil Berberi" ile El Hamra Sahnesi'nde sanatseverleri ağırlayacak.

Fransız oyun yazarı Beaumarchais'in Figaro teması üzerine yazdığı üçlemenin ilki olan Sevil Berberi temel alınarak librettosu hazırlanan Sevil Berberi, büyüleyici ezgileri, ince ve eğlendirici müziği ile İtalyan komik operasının şaheserlerinden biri olarak anılıyor.

Rossini'nin yaşamı boyu yazdığı 39 opera içinde dünya opera sahnelerinin en çok tercih ettiği eserlerin başında gelen Sevil Berberi'nde 17. yüzyıl İspanyasında, Kont Almaviva ile Rosina'nın aşkı anlatılıyor.

Eserin orkestra yönetmenliğini Tulio Gagliardo, sahne yönetmenliğini Haldun Özörten, koro yönetmenliğini Ahmet Kahyaoğlu, dekoratörlüğünü Tayfun Çebi üstleniyor. Eserin ışık tasarımı Müfit Özbek, kostümleri ise Nursun Ünlü'ye ait.

İzmir Devlet Opera ve Balesinin çocuk müzikali "Sihirli Dünya" da 2 ve 7 Kasım tarihlerinde minik sanatseverlere sunulacak.

Chick Corea konseri

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi 7 Kasım'da 22 Grammy Ödüllü caz efsanesi Chick Corea'yı ağırlayacak. Aynı gün Şems Trio da İzmir Sanat'ta konser verecek.

Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın (PTT), Cumhuriyet Bayramı Pul Sergisi de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde izlenime açık olacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İzmir'de Kültür Sanat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'a dert yanan minibüsçüler söz aldı: Cumhurbaşkanımız sorunlarımızla ilgileneceğini söyledi Erdoğan'a dert yanan minibüsçüler söz aldı: Cumhurbaşkanımız sorunlarımızla ilgileneceğini söyledi 15 Temmuz 2016'dan itibaren 462 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi 15 Temmuz 2016'dan itibaren 462 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi Sezon sonu seçime gidecek Fenerbahçe'de yeni yönetimi büyük enkaz bekliyor Sezon sonu seçime gidecek Fenerbahçe'de yeni yönetimi büyük enkaz bekliyor İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates, soğan ve çeltik satın alınarak vatandaşa dağıtılacak Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates, soğan ve çeltik satın alınarak vatandaşa dağıtılacak Mehmetçik'e yeni üniforma! Üzerindeki renk ve desenler görev yaptıkları bölgelerin coğrafi yapısına göre tasarlandı Mehmetçik'e yeni üniforma! Üzerindeki renk ve desenler görev yaptıkları bölgelerin coğrafi yapısına göre tasarlandı Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un eğitim bakanını idam etti! İnfazın nedeni de olay kadar garip Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un eğitim bakanını idam etti! İnfazın nedeni de olay kadar garip Cilt kanserinden yüzünü kaybeden baba: Kızımı öpmeyi çok özledim Cilt kanserinden yüzünü kaybeden baba: Kızımı öpmeyi çok özledim