İzmir'de "Meryem Ana" Ayini - Son Dakika

İzmir'de "Meryem Ana" Ayini

15.08.2013 15:00
İzmir'de "Meryem Ana" Ayini

İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu Ruggero Framaschini, Hıristiyanlık inancına göre "Hz."

İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu Ruggero Framaschini, Hıristiyanlık inancına göre "Hz. Meryem'in Göğe Yükselişi Ayini"nde dünya barışı temennisinde bulundu.

Hıristiyanların inanışına göre Hz. Meryem'in göğe yükselişi dolayısıyla İzmir'in Selçuk ilçesi Bülbül Dağı'nda İngilizce, İtalyanca ve Türkçe çevirili ayin yapıldı. Ayin, İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu Ruggero Framaschini'nin ekmek, üzüm ve incirlerin kutsanmasıyla başladı. İncil'den bölümler okunan ayinde daha sonra Hz. Meryem ve Hz. İsa için ilahiler söylendi.

Türkiye'nin çeşitli illerinin yanı sıra Yunan adalarından ve farklı ülkelerden gelen binlerce kişinin katıldığı ayinde konuşan İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu Ruggero Framaschini, dünya barışı temennisinde bulunarak, "Meryem yeryüzündeki yaşamının sonunda bedeni ve ruhu ile buradan göğe alınmıştır. Bu bizim için bir bayramdır. Öyle ki bu bayram sadece Meryem'in kaderinin güzelliğini anlatmayla yetmez bizleri de buna ortak eder. Sevinç ve üzüntüleri, korku, ümitleri, bütün bunlar dirilmiş Mesih'in yanına ebediyete intikal etmiş göğe yükselmiş. Meryem'e bakışlarımızı çevirdiğimizde bizlerin de bu hayattaki amacımızın gökyüzünün cennet olduğunu daha iyi olduğunu anlarız" dedi.

Ayin sonrasında kalabalık mum yaktı, dileklerini yazarak panoya astı ve Meryem Ana şifalı suyundan içti. Türkiye Katolik Episkoposlar Kurulu Başkanı ve İzmir Başpiskoposu Ruggero Franceschini'nin yönettiği ayin, Hz. Meryem için öğleden sonra yapılan teşbih duası ile sürdü. Kalabalığın bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İzmir'de 'Meryem Ana' Ayini - Son Dakika


Advertisement