İzmir'de Öykü Günleri - Son Dakika

İzmir'de Öykü Günleri

Dario Moreno'nun 92. doğum yıldönümü ve 11'incisi düzenlenen İzmir Öykü Günleri kapsamında, İzmir'i pek çok sanatçı ve yazar ziyaret edecek.

İzmir'de Öykü Günleri, System.String[]

Konak Belediyesi'nin organize ettiği Dario Moreno'nun 92. doğum yıldönümü ve 11'incisi düzenlenen İzmir Öykü Günleri kapsamında, İzmir'e pek çok sanatçı ve yazar gelecek.

4 Nisan Perşembe günü, Dario Moreno'nun 92. doğum yıldönümü kutlanacak. Etkinlik kapsamında; Akdeniz müzik ödülleri töreninin yanı sıra Moreno şarkılarından derlenen konserler gerçekleştirilecek.

Bu yıl 11.'si düzenlenen İzmir Öykü Günleri'nin yine özel konukları var. Etkinliğin onur konuğu Selim İleri'nin kitaplarından derlenen öykülerin yer alacağı söyleşiler, film ve dans gösterimleri bulunuyor.

Başta Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Nermin Bezmen, Hüseyin Peker, Buket Aşçı, Esra Yalazan, Sibel Oral, Mavisel Yener, Ahmet Büke olmak üzere yazarlar Fergun Özelli, Behçet Çelik, Birgül Oğuz, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Hasan Özkılıç, Kerem Işık, Asuman Susam, Akif Kurtuluş, Pakrat Estukyan, Hakan Günday, Şeyhmus Diken, Ayhan Bozkurt, Yelda Sorguç, Gülşah Elikbank, Yiğit Değer Bengi, Doğu Yücel ve Hakan Bıçakçı, öykü günleri kapsamında İzmir'e gelecek. Öykü günleri, Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

10 Nisan'da Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi Avni Anıl Sahnesi'nde, Uğur Mumcu'nun yazdığı "Sakıncasız" isimli oyun, Ankara Meydan Sahnesi tarafından oynanacak. Dünyaca ünlü ressam Reyhan Abacıoğlu'nun resim sergisi ise, Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Sergi, 15 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

Geleneksel Uluslararası Sokak Oyunları Festivali'nin beşincisi de, 22 Nisan Pazartesi günü Gündoğdu Meydanı'nda saat 12.00'de başlayacak. Yazar Gülten Dayıoğlu, bu kez çocuklar için öyküler okuyacak. 24 Nisan'da Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi Benal Nevzat Salonu'ndaki etkinlik, saat 18.00'de başlayacak.

"Usta'ya Saygı"nın bu ayki konuğu, gazeteci Haluk Cansın olacak. Benal Nevzat Salonu'nda dostları, sevenleri ve meslektaşlarıyla 25 Nisan'da buluşacak olan Cansın, geçmişe yönelik önemli konuları gündeme getirecek.

Nisan ayının son haftası ise çocuklara ayrıldı. 25 Nisan Perşembe günü '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği' tüm İzmirli çocukları kucaklayacak. Gün boyunca; Resim Çocuk Kursiyerleri Sergisi, Çocuk Korosu Konseri, Bale ve Çocuk Dans Gösterisi etkinliğe renk katacak. Program, Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi önünde düzenlenecek.

Nisan ayının son günlerinde Metin Uca da sevenleriyle bir araya gelecek. Güzelyalı Kültür Sanat Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi'nde İzmirliler ile buluşacak olan Metin Uca, tek kişilik gösterisi 'Hakuna Matata' ile güldürecek. 26 Nisan Cuma günü ücretsiz gerçekleştirilecek etkinlik saat 20.00'de başlayacak. - İZMİR


Son Dakika

Bakan Koca'dan hemşirelere yanıt: Hakkımda özür dile kampanyası başlattığınız doğru mu? Türkiye ile birlikte çalışan Rusya, koronavirüs aşısının tescil edileceği tarihi ilan etti Manchester City ve Lyon, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldi Mert Hakan Yandaş'ın Galatasaraylı yöneticiye attığı derbi mesajı ortalığı karıştıracak Muharrem İnce, parti kurması için kendisine destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi Trabzonspor, Uğurcan Çakır için Sheffield United'la prensip anlaşmasına vardı Son Dakika: Bitlis'te 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi Bakan Koca, koronavirüse yakalanan kişinin uyarısını paylaştı: Eklem ağrılarından sürünerek bir şeyler yapıyorum Kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı! Baba ile 7 çocuğu yaralandı, anneleri hayatını kaybetti Dünyaca ünlü model Emily Ratajkowski, sahilde fotoğraflandığını fark edince poz vermekten geri durmadı "Bizimkiler" dizisinin Cemil'i yetersiz beslenme nedeniyle yatağa düşmüş Borsa İstanbul, aşırı dalgalanmaları önlemek için endeks bazlı devre kesici sistemini uygulamaya aldı Güzel şarkıcı Rita Ora, altın renkli bikinisiyle dudak ısırtıyor Lübnan'daki patlamanın en net görüntüleri yayınlandı "Erkekliğime küfür etti" dediği kadını silahla öldüren şahıs, polisi arayıp kendisini ihbar etti