İzmir'de Şiddetli Yağış - Son Dakika

İzmir'de Şiddetli Yağış

26.01.2013 16:44
İzmir'de Şiddetli Yağış, System.String[]

Bergama ilçesinde, Bakırçay Nehri'nin şiddetli yağış nedeniyle taşması üzerine tarlasındaki barınakta mahsur kalan kişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopteri ile kurtarıldı.

Bergama ilçesinde, Bakırçay Nehri'nin şiddetli yağış nedeniyle taşması üzerine tarlasındaki barınakta mahsur kalan kişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopteri ile kurtarıldı.

Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddetli yağış nedeniyle Bakırçay Nehri'nde taşkın meydana geldiğini, taşkın sonucu Kaşıkçı köyü yakınlarındaki tarım arazilerinin sular altında kaldığını belirtti.

Bu mevkideki taşın olayında, İsmail Köklü isimli vatandaşın da tarım arazisindeki barınakta mahsur kaldığını ifade eden Yücel, durumun bildirilmesiyle itfaiye, jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin yardıma gittiğini, ancak mahsur kalan vatandaşa karadan ulaşma imkanı bulunamadığını belirti.

Yücel, bunun üzerine helikopter desteği istendiğini anlatarak, "Karadan müdahaleyle ve bot yardımıyla eve ulaşmak mümkün olmayınca Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı helikopterle vatandaş mahsur kaldığı evden kurtarıldı" dedi.

Vatandaşın kurtarılmasının ardından Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi'nde gözlem altına alındığını kaydeden Yücel, Köklü'nün sağlık durumunun iyi olduğu bildirdi.

Muhabir: Mustafa Yıldırım/ Zeynep Hoşgörür

Yayıncı: Ömer Erim Baştimar - İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir'de Şiddetli Yağış - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Survivor 2020'de ikinci olan Barış Murat Yağcı, şarkı çıkarıyor Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Tarım ve Orman Bakanlığı: Bakanlığın, İBB'nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan talimatı yoktur Liverpool, Premier Lig'de 68 maç sonra sahasında kaybetti Oyuncu Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor