İzmir'de simit fiyatı 2 lira oldu - Son Dakika

İzmir'de simit fiyatı 2 lira oldu

18.01.2021 17:21

İzmir'in 'gevrek' diye tabir edilen meşhur simidinin ücreti, yaklaşık yüzde 14 zamla 1.75 liradan 2 liraya çıktı.

İzmir gevreğine zam geldi. Tezgahta 1,75 liraya satılan simidin ücreti, yaklaşık yüzde 14 zamla 2 liraya ulaştı. İzmir Pide, Gevrek İmalatçıları ve Benzerleri Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Erişen, artan maliyetler nedeniyle zam yapmak durumunda kaldıklarını ifade etti.

"FIRINCILAR ZAM TARAFTARI DEĞİL"

Başkan Erişen, "Fiyat artışları nedeniyle gevrek fiyatlarını mecburen 2 liraya çıkarmak zorunda kaldık. İzmir'deki fırıncılar, zam taraftarı değil. Pandemiden dolayı işler yüzde 50 düştü. Tezgahların büyük çoğunluğu kapalı. Sokakta insan yok. Fiyat artışları var. Fırıncılar, çok zorda kalmadıkları takdirde hiçbir zaman zam talep etmez. İzmir halkı rahat olsun. Biz ikide bir zam yapma meraklısı değiliz. Maliyetler yükseliyor. Bu sebeple zam yapmak zorunda kalıyoruz" dedi.

İzmir'de simit fiyatı 2 lira oldu

"BEKLENEN BİR ZAMDI"

İzmir halkının kaliteli ve ucuz gevrek tükettiğini dile getiren Erişen, "İzmir halkının gönlü rahat olsun. En kaliteli ve ucuz gevreği yiyorlar. İstanbul'da simit 2,5 lira. Ankara'da 2 lira. Birçok il bizden önce 2 lira yaptı. İzmir halkı bize karşı her zaman duyarlı olmuştur. Gerekmediği sürece asla zam yapma taraftarı değiliz. Bizi mazur görmelerini rica ediyorum, gevreklerini afiyetle yesinler. Bu zam beklenen bir zamdı. İzmir halkı zaten destek olmak için tezgaha 2 lira bırakıp gidiyordu. Biz de artan maliyetler nedeniyle zam yaptık" diye konuştu.

"GELEN ZAM NORMAL"

Mehmet Tahsin Karatay isimli gevrek satıcısı, pandemi nedeniyle işlerin zaten az olduğunu, vatandaşların zam nedeniyle gevrek almadığını belirtti. Tolga Ediz isimli vatandaş ise gevreğe yapılan zamların normal olduğunu ve İzmir'in bu meşhur ürününü yemeye devam edeceğini söyledi.

İzmir'de simit fiyatı 2 lira oldu

Son Dakika Ekonomi İzmir'de simit fiyatı 2 lira oldu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (8)
  • Pamuk Eller Cebe : Ortada bir seçmen olarak Oylara devam Yollara Selam eyyy güzel izmir ah bizler olmasak chp iktidara gelse yanına bide sıfır yer o simit 20 lira olur gider ist ank ant adana mersin bakın denedi chpyi benim gözümde hatrı sayılır icraatları yok ama denendi1 seçimdede siz deneyin akpartiyide izmir izmir olsun bana duanız yeter kaybınız sıfır kazancınız çok olur inanın Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son dakika! Merkez Bankası'ndan rezerv açıklaması: Ilımlı toparlanma başladı Cibuti'de insan kaçakçıları göçmenleri denize attı: En az 20 ölü Kamu bankaları, normal mesai saatlerine geri döndü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı'na insan hakları aktivistleri ne diyor? Makyajı ve photoshop'u abartan Deniz Seki'yi görenler tanımakta güçlük çekiyor Beşiktaş maçında Ertaç Özbir'in hücuma çıkması İspanya basınında gündem oldu Babasının "Rabbime kurban ettim" diyerek boğazını kestiği çocuğun sağlığı iyiye gidiyor Müdürünün tacizine uğrayan genç kadın soluğu savcılıkta aldı: Sık sık arıyor, "İki tane karım var zevk alamıyorum" diyor