Son Dakika Haberleri: İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada

İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada

7 yıl önce

İzmir itfaiyesi, 2011 yılında meydana gelen yangınların yaklaşık 37 milyon TL zarara neden olduğunu açıkladı.

İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada, System.String[]
İzmir itfaiyesi, 2011 yılında meydana gelen yangınların yaklaşık 37 milyon TL zarara neden olduğunu açıkladı. Yangınların çıkış nedeninde ilk sırayı yine sigara izmariti alıyor.

Türkiye'de örnek itfaiye teşkilatları arasında başı çeken İzmir itfaiyesi, 2011 yılında da başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Yangınlara en kısa sürede müdahale ederek can ve mal kaybını en aza indirmek hedefiyle çalışan itfaiye, 2011 yılında 8 bin 223'ü başlangıç aşamasındayken söndürdüğü toplam 8 bin 280 yangına müdahale etti. Yangınların toplam 36 milyon 976 bin TL zarara neden olduğu bildirildi.

Söz konusu yangınların sadece 38'i kısmen, 19'u ise tamamen yanma ile sonuçlanırken, yangınların en çok sigara izmaritinden kaynaklandığı açıklandı. Yangınların 3 bin 714'nün sigara izmariti kaynaklı olduğu belirtilirken, 2 bin 97'sin açık alanda yakılan ateş sonucu, bin 298'inin elektrik kısa devresi nedeniyle, 317'sinin kıvılcım sıçramasıyla, 105'inin ise akaryakıt ve LPG kaynaklı meydana geldiği kaydedildi.

İtfaiyenin işyerlerine yönelik yaptığı tetkik ve kontrollerde 8 bin 518 işyerine müracaat üzerine ruhsat verdiği belirtildi. İzmir İtfaiyesi'ne bağlı AKS 110 (Arama Kurtarma Sağlık) ekiplerinin de yıl boyunca gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalarla acil olaylarda toplam 828 kişiyi yaralı olarak kurtardığı bildirildi. Donanımlı personeliyle göz dolduran ekipler, 201 adet asansörden kurtarma operasyonu gerçekleştirdi; 452 trafik kazası ile 75 intihar girişimine müdahale etti.

İzmir itfaiyesi, 195 okul ile 72 işyerinde toplam 39 bin 788 kişiye ücretsiz yangın, ilkyardım ve deprem eğitimi verdi. İtfaiye, bunların yanı sıra 114 işyerindeki 2 bin 572 kişiyi de ücretli eğitime aldı. İzmir İtfayesi AKS ekipleri, Van depreminde de aktif görev yaptı.Ünlü Oyuncu ve Model Frida Farrell, Yaşadığı Kan Donduran Tecavüz Olayını Anlattı Osmaniye'de Cinnet Getiren Adam, Eşini ve Oğlunu Öldürdü, 2 Çocuğunu da Yaraladı

Acun Ilıcalı, Ünlü Oyuncu Serenay Sarıkaya'dan Gözlerini Alamadı!