İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada - Son Dakika

İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada

01.01.2012 13:44
İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada, System.String[]

İzmir itfaiyesi, 2011 yılında meydana gelen yangınların yaklaşık 37 milyon TL zarara neden olduğunu açıkladı.

İzmir itfaiyesi, 2011 yılında meydana gelen yangınların yaklaşık 37 milyon TL zarara neden olduğunu açıkladı. Yangınların çıkış nedeninde ilk sırayı yine sigara izmariti alıyor.

Türkiye'de örnek itfaiye teşkilatları arasında başı çeken İzmir itfaiyesi, 2011 yılında da başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Yangınlara en kısa sürede müdahale ederek can ve mal kaybını en aza indirmek hedefiyle çalışan itfaiye, 2011 yılında 8 bin 223'ü başlangıç aşamasındayken söndürdüğü toplam 8 bin 280 yangına müdahale etti. Yangınların toplam 36 milyon 976 bin TL zarara neden olduğu bildirildi.

Söz konusu yangınların sadece 38'i kısmen, 19'u ise tamamen yanma ile sonuçlanırken, yangınların en çok sigara izmaritinden kaynaklandığı açıklandı. Yangınların 3 bin 714'nün sigara izmariti kaynaklı olduğu belirtilirken, 2 bin 97'sin açık alanda yakılan ateş sonucu, bin 298'inin elektrik kısa devresi nedeniyle, 317'sinin kıvılcım sıçramasıyla, 105'inin ise akaryakıt ve LPG kaynaklı meydana geldiği kaydedildi.

İtfaiyenin işyerlerine yönelik yaptığı tetkik ve kontrollerde 8 bin 518 işyerine müracaat üzerine ruhsat verdiği belirtildi. İzmir İtfaiyesi'ne bağlı AKS 110 (Arama Kurtarma Sağlık) ekiplerinin de yıl boyunca gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalarla acil olaylarda toplam 828 kişiyi yaralı olarak kurtardığı bildirildi. Donanımlı personeliyle göz dolduran ekipler, 201 adet asansörden kurtarma operasyonu gerçekleştirdi; 452 trafik kazası ile 75 intihar girişimine müdahale etti.

İzmir itfaiyesi, 195 okul ile 72 işyerinde toplam 39 bin 788 kişiye ücretsiz yangın, ilkyardım ve deprem eğitimi verdi. İtfaiye, bunların yanı sıra 114 işyerindeki 2 bin 572 kişiyi de ücretli eğitime aldı. İzmir İtfayesi AKS ekipleri, Van depreminde de aktif görev yaptı.

İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada
İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada
İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada
İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İzmir'de Yangınların Çıkış Nedenlerinde Sigara İzmariti İlk Sırada - Son Dakika


Son Dakika

Manchester City, deplasmanda West Ham United'la 1-1 berabere kaldı Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü Taksiciler arasındaki "yolcu alma" kavgası kanlı bitti Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı Bankalarda unutulan 217 milyon lira TMSF'ye devredildi Aydın'da esrarengiz olay! Arılar, Arapça yazılar yazıp kovanlarını terk ediyor 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Hadise'nin ablası Hülya Açıkgöz'den gözdağı: Ben konuşursam Türkiye'ye adım atamazlar