İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı - Son Dakika

İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı

18.02.2012 15:07
İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı, System.String[]

İzmir Adliye Sarayı'nda görev yapacak olan 85'i kadrolu ve 113'ü sözleşmeli 198 kişilik zabıt katipliği kadrosu için başvuran adaylar klavye sınavına girdi.

İzmir Adliye Sarayı'nda görev yapacak olan 85'i kadrolu ve 113'ü sözleşmeli 198 kişilik zabıt katipliği kadrosu için başvuran adaylar klavye sınavına girdi. Sınavda 3 dakikada 90 kelimenin üzerine çıkmak için yarıştılar.

Adalet Bakanlığı tarafından açılan kadrolu zabıt katipliği kadrosu için 2 bin 350, sözleşmeli için 2 bin 472 kişi olmak üzere toplam 4 bin 822 kişi başvurdu. Adaylar için bugün, İzmir Adliyesi Sosyal Tesisleri'nde klavye sınavı yapıldı. Tercihlerine göre sınavda F ya da Q klavye kullandılar. Sınava girecekleri saate kadar ellerinde monitör bağlantısı olmayan klavyelerle çalışmayı sürdüren adaylar, sınava girdiklerinde 3 dakika içinde 90 kelime ve üzerine çıkabilmek için tek döktü. Aralarında çok sayıda üniversite mezunu ve öğrencisi de bulunan adaylar, işsizlik sebebiyle zabıt katibi olmak istediklerini söyledi. Sınavda imla kurallarına da dikkat edildi.

İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı
İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı
İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı
İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İzmir'de Zabıt Katipliği İçin Klavye Sınavı Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var