İzmir'de Zabıta Memurlarına Darp İddiası - Son Dakika

İzmir'de Zabıta Memurlarına Darp İddiası

24.06.2016 21:18
İzmir'de Zabıta Memurlarına Darp İddiası, System.String[]

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, iş yeri çalışanları tarafından taş, pala ve sopalarla darbedilerek, yaralandığı öne sürülen 5 zabıta memurunun karıştığı olayda zarar gören esnafı ziyaret etti.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, iş yeri çalışanları tarafından taş, pala ve sopalarla darbedilerek, yaralandığı öne sürülen 5 zabıta memurunun karıştığı olayda zarar gören esnafı ziyaret etti.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Yıldırım, teşkilat mensupları ve meclis üyeleriyle Güzelyalı semtinde olayda zarar gördüğü belirtilen esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Yıldırım, yaptığı açıklamada, zabıta ile esnafın karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Burada sorunu çözecek olan, İzmir Büyükşehir Belediyesidir. Son yıllarda meydana gelen zabıta esnaf kavgalarının ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi.

Büyükşehir Belediyesinin tutumunun, İzmir turizmine zarar verdiğini ifade eden Yıldırım, "Türkiye gündemine oturan kavga sonucunda zarar gören, İzmir oluyor." ifadesini kullandı.

Yıldırım, Güzelyalı esnafına işgaliye harçları konusunda destek sözü vererek, şöyle devam etti:

"Birlik, beraberlik ve huzura ihtiyacımız olduğu bir dönemde, kavga görüntüleri İzmir'in kalbi Konak'a, Güzelyalı'ya yakışmıyor. Şiddet nereden gelirse gelsin doğru bulmuyor, tasvip etmiyoruz. Belediyelerin görevi, kentleri her bakımdan cazip hale getirmektir. Ne yazık ki Güzelyalı'da bunun tam tersini görüyoruz. Güzelyalı, adı gibi güzel olaylarla anılmalı."

İşletme sahibi Mustafa Kocaoğlu ise, arbede sırasında bir çalışanın parmağının koptuğu, diğerinin ise omuzunun çatladığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyesi, görüntülerin tamamını yayınlasın. Kim kime saldırıyor ortaya çıkacaktır. Sivil giyimli, gestapo gibi zabıta ekibi olmaz. Bir de çıkmış, denetimleri daha da sıklaştıracaklarını söylüyorlar. Buyursun gelsinler."

Kendisinin uzun yıllar CHP'de aktif siyaset yaptığını vurgulayan Kocaoğlu, "Ancak, yaşanan bu olay sonucunda ne il başkanı ne genel başkan yardımcısı ne da başka bir CHP'li bizi aramadı. Hiçbir CHP'li geçmiş olsun ziyaretine gelmedi. Bunların hepsi Aziz Kocaoğlu zulmünden kaynaklanıyor." diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir işletmenin yolu kapatan masa ve sandalyelerini toplamaya çalıştıkları sırada iş yeri çalışanları tarafından taş, pala ve sopalarla darbedildikleri öne sürülen 5 zabıta memuru yaralandığını belirterek, olayın görüntülerini paylaşmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İzmir'de Zabıta Memurlarına Darp İddiası - Son Dakika


Son Dakika

Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar