İzmir'deki AVM'ler kapılarını yeniden açtı - Son Dakika

İzmir'deki AVM'ler kapılarını yeniden açtı

11.05.2020 15:54
İzmir'deki AVM'ler kapılarını yeniden açtı, System.String[]

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçici süreyle kapatılan alışveriş merkezleri (AVM), kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında yeniden faaliyete geçti.

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçici süreyle kapatılan alışveriş merkezleri (AVM), kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında yeniden faaliyete geçti.

İzmir'deki bazı AVM'lere gelenler, ateş ölçümleri yapıldıktan sonra içeriye kabul ediliyor.

AVM'lerde, sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarıcı afişler dikkati çekiyor.

Kontrollü sosyal hayata geçişin ilk gününde İzmirliler, AVM'lere fazla ilgi göstermedi.

Agora Alışveriş Merkezi Müdür Yardımcısı Abdullah Filiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını başlangıcıyla AVM'deki hijyen kontrollerini artırdıklarını söyledi.

AVM girişlerine termal kameralar kurduklarını, dezenfeksiyon işlemlerini gümüş bazlı nano teknolojik dezenfektanlarla yaptıklarını belirten Filiz, şöyle konuştu:

"Misafirlerimizin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bütün misafirlerimiz gönül rahatlığıyla AVM'lerimize gelebilir, alışverişini yapabilir. En önemli kurallardan bir tanesi, Bakanlığımızın da belirlediği 14 temel kuralı uygulamak. Uyguladığı sürece AVM'lerimizi güvenli bir şekilde ziyaret edebilirler."

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İzmir'deki AVM'ler kapılarını yeniden açtı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz