İzmir'deki Las Tesis eylemine binlerce kadın katıldı - Son Dakika

İzmir'deki Las Tesis eylemine binlerce kadın katıldı

15.12.2019 15:33

İzmir'de binlerce kadın dünya çapında yayılan, kadına yönelik şiddete tepki amaçlı Las Tesis eylemi düzenledi. Dün akşam da kadın milletvekilleri Meclis sıralarında aynı eylemi gerçekleştirmişti.

Şili'deki kadınların başlattığı ve dünya çapında yayılan Las Tesis danslı protestosu, TBMM'deki kadın milletvekillerince de yapılmıştı. İzmir'de saat 15.00'te bir araya gelen binlerce kadın, asla yalnız yürümeyeceksin sloganıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

DANSLI PROTESTO

Alsancak'ta toplanan topluluk Las Tesis dansıyla kadına yönelik şiddete tepki gösterdi. O anlar ise kameralara yansıdı.

İşte İzmirli kadınların bir araya geldiği eylemden kareler...

LAS TESİS NEDİR?

Las Tesis, Şili'de ortaya çıkan danslı bir protestodur. Las Tesis olarak anılan bu danslı protesto, tüm dünyadaki kadın cinayetlerinde farkındalık yaratma amacıyla gerçekleştiriliyor. Şili'de ortaya çıkan bu dans, farklı ülkelerde de gerçekleştiriliyor.

KADIN VEKİLLERDEN LAS TESİS

Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında CHP Milletvekili Sera Kadıgil tarafından başlatılan protestoya HDP'li kadın vekiller de eşlik etti.

İzmir'deki Las Tesis eylemine binlerce kadın katıldı
CHP'li ve HDP'li kadın vekiller Meclis'te Las Tesis eylemi yaptı
İzmir'deki Las Tesis eylemine binlerce kadın katıldı

Son Dakika Güncel İzmir'deki Las Tesis eylemine binlerce kadın katıldı - Son Dakika


Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı