İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi - Son Dakika

İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi

30.10.2020 17:54

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetinde depremde çok sayıda bina yıkıldı. Arama-kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkaz altında kalanlar için zamana karşı yarışırken enkaz altından geldiği tahmin edilen bir mesaj, sosyal medyada çok konuşuldu. Mesaj yoluyla yardım isteyen bir kişinin feryadı yürek dağladı.

İzmir'de meydana gelen depremde çok sayıda bina yıkıldı. Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkaz altında kalanlar için zamana karşı yarışıyor.

"NEFES ALAMIYORUZ"

Sosyal medya dolaşan paylaşımda, bir kişinin mesaj yoluyla yardım istediği ortaya çıktı. Mesaj gönderen kişi, "Etrafımız bu yardım edin lütfen, nefes alamıyoruz. Yalvarırım" yazdığı görüldü. Söz konusu mesaja yanıt veren bir kişi, "Adres ver kardeşim hemen. Yazamıyor musun? Ses at istersen kötü durumdaysan" yazdı.

İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi mesajla yardım istedi

19 ARTÇI DEPREM KAYDEDİLDİ, 15.68 SANİYE SÜRDÜ

Türkiye saati ile 14:51'de merkez üssü Ege Denizi, 17.26 km Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 16.54 km derininde meydana gelen bu depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine bağlı Doğanbey Payamli köyüne uzaklığı 23.38 km saptandı. Ana şoktan, 16:00'a kadar geçen zamanda, büyüklükleri 3.3 ile 4.8 arasında değişen 19 artçı deprem kaydedildi. Depremin süresi ise ilk hesaplamalara göre 15.68 saniye olarak belirlendi.

İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi

Son Dakika Güncel İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor İzmir Bayraklı'daki kurtarma çalışmalarından bir iyi, iki kötü haber Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra yola çıkan motosiklet sürücüsü, kazada hayatını kaybetti Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 607'ye yükseldi Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında