İzmir depreminin simgesi olan Elif bebek, tedavi gördüğü hastaneden tüm Türkiye'ye el salladı - Son Dakika

İzmir depreminin simgesi olan Elif bebek, tedavi gördüğü hastaneden tüm Türkiye'ye el salladı

02.11.2020 15:46

İzmir'de meydana gelen 6,6'lık depremden 65 saat sonra enkaz altından sağ olarak çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek tedavi edildiği hastaneden tüm Türkiye'ye el salladı.

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından birçok bina yıkılırken, yıkılan binalardan biri Doğanlar Apartmanı oldu. Seher Dereli Perinçek ve 4 çocuğu enkazın altında kaldı. Ekiplerin çalışması sonucu anne ve 3 çocuğu enkazdan çıkarıldı.

GÜZEL HABER 65 SAAT SONRA GELDİ

Ekipler enkaz altında kalan Elif'i arama çalışmalarına devam ederken, beklenen güzel haber depremden 65 saat sonra geldi. Elif'in yerini bulan arama kurtarma ekipleri Elif bebeği sağ olarak enkazın altından çıkardı. Tüm Türkiye Elif'ten gelen haberle sevinç yaşarken, Elif bebek İzmir depreminin simgelerinden biri oldu.

BAKAN KOCA ELİF'İN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Elif Perinçek'in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Elif Perinçek. 65 saat sonra kurtarıldı. 3 yaşında. SAĞLIK DURUMU: Bilinci açık, ciddi bir kas ezilmesi ya da kırığı yok. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor. İki ablasının da durumu iyi" dedi.

TÜM TÜRKİYE'YE EL SALLADI

Enkaz altında 65 saat kaldıktan sonra kurtarılarak tedavi altına alınan Elif'in hastanedeki ilk görüntüleri büyük bir mutlulukla izlendi. Elinde bebeği olan Elif tüm Türkiye'ye el salladı.

İzmir depreminin simgesi olan Elif bebek, tedavi gördüğü hastaneden tüm Türkiye'ye el salladı

Son Dakika Güncel İzmir depreminin simgesi olan Elif bebek, tedavi gördüğü hastaneden tüm Türkiye'ye el salladı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Anlaşmaya vardılar, Marius Sumudica Süper Lig'e geri dönüyor Haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı 442,5 liradan işlem görüyor Kulisleri hareketlendiren iddia: CHP'nin HDP ile yakınlığından rahatsız olan Akşener, yeni ittifak kuruyor Avladıkları yaban keçisini döner yapıp yerken yakalanan kaçak avcılara 33 bin TL ceza ABD'li uzmanlardan çok sayıda kişinin alerjik reaksiyon gösterdiği Moderna aşısı için "dağıtımı durdurun" çağrısı Bilim Kurulu üyesi Prof. Yavuz: Aşılamanın başlaması ve vakaların düşmesi nedeniyle okullar Şubat sonrası açılabilir Bağda çapa yaparken servet değerindeki gök taşını bulan çiftçi alıcıları bekliyor 18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin?