İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır - Son Dakika

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır

29.04.2017 12:38
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır, System.String[]

İZMİR Doğal Yaşam Parkı'nın 4 yıllık sakinlerinden Patagonya tavşanı ailesinde, geçen yıl dünyaya gelen sevimli yavru 'Pıtır'ın ardından, bu kez ikiz yavru sevinç yarattı.

İZMİR Doğal Yaşam Parkı'nın 4 yıllık sakinlerinden Patagonya tavşanı ailesinde, geçen yıl dünyaya gelen sevimli yavru 'Pıtır'ın ardından, bu kez ikiz yavru sevinç yarattı. Yeni yavrulara 'Çıtır' ve 'Kıtır' adı verildi.

Avrupa'nın sayılı doğal yaşam parkları arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda ikinci kez doğum yapan hayvanlar kervanına maralar (Patagonya tavşanı) da katıldı. Kısa süre önce dünyaya gelen iki mara yavrusu, parkta tatlı bir heyecan yaşattı. Geçen yıl doğan ve 'Pıtır' adı verilen sevimli yavru ardından, mara ailesi bu kez ikiz bebeklerle büyüdü. İzmir Doğal Yaşam Parkı ailesinin bu yeni fertlerine 'Çıtır' ile 'Kıtır' adı verildi. Anne sütünün yanı sıra meyve, sebze ve yoncayla beslenen iki kardeşin sağlık durumunun gayet iyi olduğu bildirildi.

Arjantin'in Patagonya eteklerinde yaygın olarak bulunmakla birlikte Paraguay gibi Güney Amerika'nın diğer ülkelerinde de yaşayan maralar, İzmir'e 4 yıl önce getirilmişti.

- İzmir

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var