Son Dakika Haberleri: İzmir Fashion Week'ten Final

İzmir Fashion Week'ten Final

4 yıl önce

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve Rönesans Ajans işbirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile yapılan ve 3 gün süren İzmir Fashion Week, muhteşem final gecesiyle noktalandı.

İzmir Fashion Week'ten Final, System.String[]
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve Rönesans Ajans işbirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile yapılan ve 3 gün süren İzmir Fashion Week, muhteşem final gecesiyle noktalandı. İzmir Arena'da yapılan ve sanat ile modanın iç içe geçtiği organizasyon kapsamında 8 defile modaseverler ile buluşurken, Fashion Week'te ilk kez yapılan çocuk defilesi izleyenleri büyüledi.

Ayşe Kaşlıoğlu Kids Couture'nin çocuk tasarımlarının tanıtıldığı defile ile başlayan final gecesi, çocukların ünlü mankenlere taş çıkartırcasına yaptığı şovla izleyicilerden tam not aldı. Sonra Loft markasının defilesi ile devam eden gece, Murat Acar'ın birbirinden güzel abiye ve gelinlik tasarımlarının yer aldığı defilesi ile son buldu.

İzmir'in moda kenti kimliğine katkı sağlamak için düzenledikleri İzmir Fashion Week'in çok renkli geçtiğini dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, İzmir'e sanat ve modanın iç içe geçtiği dolu dolu 3 gün yaşattıklarını söyledi. Genç tasarımcıların oldukça yaratıcı tasarımlarının görme imkanı bulduklarını anlatan Özden, sanatsal bir anlatımla giysilerin modaseverlere sunulduğunu kaydetti. Kurumların işbirliği ile yapılan etkinliğin kent içinde örnek teşkil ettiğini anımsatan Özden, şöyle konuştu: " Türkiye'de yapılan Fashion Week organizasyonlarında ilk kez çocuk defilesi İzmir'de gerçekleştirildi ve oldukça ilgi gördü. Eğitim kurumlarına da bu organizasyon ile destek verildi. Gelinlik tasarım yarışmalarımızda da derece alan tasarımcılarımızın bu organizasyonlarla artık sektörde kendilerini kabul ettirdiklerini gördük. Bu da çabalarımızın boşa gitmediğini göstermesi bakımından sevindirici. Bundan sonra daha büyük destekle bu tip organizasyonların yaygınlaşmasını ve İzmir'in moda alanında ismini daha çok duyurmasını istiyoruz." - İZMİR
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2016 12:29 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Tartışma Yaratan Programın Ardından CNN TÜRK'ten Açıklama Geldi Arkadaşından Ödünç Aldığı 4 Milyon TL Değerindeki Ferrari'yle Kaza Yaptı! Olay Anbean Kameralara Yansıdı Meksika'da Vatandaşlar Hırsızlık Yaptığı İddia Edilen Kadınları Döverek Elbiselerini Kesti!