Son Dakika Haberleri: Izmir Helikopter Düştü 5 Personelin Durumu Iyi

Izmir Helikopter Düştü 5 Personelin Durumu Iyi

3 yıl önce

Izmir'in Menderes ilçesi Gümüldür bölgesinde devam eden ve 500 hektarlık alanda etkili olan orman yangınında sabotaj ve kundaklama olabileceği ihtimaline karşı İl Jandarma Komutanlığı araştırma başlattı.

Izmir Helikopter Düştü 5 Personelin Durumu Iyi, System.String[]
Izmir'in Menderes ilçesi Gümüldür bölgesinde devam eden ve 500 hektarlık alanda etkili olan orman yangınında sabotaj ve kundaklama olabileceği ihtimaline karşı İl Jandarma Komutanlığı araştırma başlattı. Komutanlık bünyesindeki özel eğitimli yangın tespit köpeği de bölgedeki araştırmalara dahil edildi. Köpek, yangının ilk çıktığı alan olan Deliömerli bölgesindeki iki dönümlük arazide araştırma yapmaya başladı. Yangın tespit köpeği, kundaklama ve sabotajda kullanılan gaz ve tiner gibi maddelerin kokusunu tespit etmeye çalıştı ancak bunlara rastlamadı. Jandarma, ilk çıktığı noktada çok sayıda cam şişe kırıklarının bulunduğu bu kırıkların da yüksek sıcaklıkta mercek etkisi yaparak yangına sebebiyet vermiş olabileceği ihtimalini daha yüksek gördü.

HELİKOPTER PERSONELİ BÖYLE KURTARILDI

Günün ilk ışıklarıyla havalanarak yangın sönderme çalışmalarına devam eden dokuz helikopterden biri saat 06.09'da Tahtalı Barajı'ndan su alırken 'bambi' olarak adlandırılan tankının su içindeki bir cisme takılması nedeniyle baraj gölüne düşmüştü. Batan hilekopterden yüzerek çıkan beş personelin kurtarılma anı kameralarca tespit edildi. Başka yangın söndürme helikopterinden baraj gölüne can simidi atıldı. Biri hafif yaralı 5 personel bota alınarak kurtarıldı. Karaya çıkarılan helikopter personeli ambulansla İzmir'e sevk edildi.
Haber Yayın Tarihi: 02.07.2017 01:45 Kaynak: DHA16 yaşındaki Timur, tüm ailesini balta ile öldürdükten sonra intihar etti
Gözler Meclis'te! İşte emekliye ek zam müjdesinin detayları HDP'li belediye başkanlarının görevden alınmasına İmamoğlu'ndan tepki: Kabul edilemez