Son dakika: İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç - Son Dakika

Son dakika: İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç

30.10.2020 15:17

Son dakika: İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, 20'ye yakın binada yıkım ihbarı aldıklarını söyledi. Bayraklı Belediye Başkanı Sandal ise yaptığı son açıklamada, 3 binanın tamamen çöktüğünü, 10 binanın hasarlı olduğunu bildirdi.

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'de yoğun olarak hissedilen deprem, büyük paniğe neden oldu. Bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü. Deprem İzmir'in yanı sıra çevre illerde de hissedildi.

İzmir ve çevresi bugün saat 14.51.'de büyük bir depremle sallandı. Vatandaşlar, panik içerisinde ev ve iş yerlerinden dışarı çıkarken, bir süre sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, depremin merkez üssünü Ege Denizi'nde İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17.26 kilometre açığı olarak açıkladı. Deprem, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir'de bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binada da hasar oluştuğu belirtildi.

BİRÇOK KENTTE HİSSEDİLDİ

Deprem İzmir'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü, 6.8 olarak açıkladı.

TUNÇ SOYER: 20'YE YAKIN BİNADA YIKIM İHBARI ALDIK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı ilk açıklamada, "Az önce yaşanan deprem nedeniyle tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can ve mal kaybının olmamasını umut ediyorum. Gelişmeleri takip ediyoruz. Afet ekiplerimiz hazır" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamadan kısa süre sonra CNN canlı yayınına bağlanan Soyer, 20'ye yakın binada yıkım ihbarı aldıklarını bildirdi.

ENKAZ ALTINDA VATANDAŞLARIMIZIN OLDUĞU BİLGİSİNİ ALDIK

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da bölgeye intikal ettiklerini bildirdi. Kurum, enkaz altında vatandaşların olduğu yönünde bilgi aldıklarını aktardı.

3 KİŞİ ENKAZDAN YARALI OLARAK ÇIKARILDI

Bölgeden gelen son bilgilere göre İzmir'in Bayraklı ilçesi 1593 Sokak'ta deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkarıldı. Bölgedeki çalışmalar devam ediyor.

3 BİNA TAMAMEN YIKILDI, 10 BİNA HASARLI

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal yaptığı son açıklamada, 3 binanın tamamen çöktüğünü söyledi. Sandal, 10 binada da hasar olduğunu bildirdi.

İşte bölgeden gelen görüntüler;

İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç
İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç
İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç
İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç

Son dakika: İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç

Son Dakika 3. Sayfa Son dakika: İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç - Son Dakika


YORUMLAR (29)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ozan Kabak'ın transferinin gerçekleşmesi halinde G.Saray, satıştan yetiştirme payı alacak Mucize kurtuluş! Bir yaralı enkaz altından sevinç çığlıkları ve alkışlar eşliğinde çıkarıldı Kandilli Rasathanesi'nden İzmir'deki depremin ardından uyarı: Tsunami tehlikesi devam ediyor Depreme canlı yayında yakalandılar, korkuya kapılıp besmele çekmeye başladılar Prof. Dr. Ahmet Ercan: Depremde 35 atom bombası gücünde enerji boşalması yaşandı Deprem sonrası enkaz altında kalan talihsiz kadın böyle çıkartıldı Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 6 kişi hayatını kaybetti, 257 kişi yaralandı İzmir'de zamana karşı yarış! Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkazda çalışıyor