Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı - Son Dakika

Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı

30.10.2020 20:17
Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı, System.String[]

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından dört hastanenin tahliye edildiği iddialarına ilişkin açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen şiddetli depremin ardından dört hastanenin tahliye edildiği iddia edilmişti.

BBC Türkçe'ye açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, kentte dört hastanenin tahliye edildiği iddialarını şu ifadelerle yalanladı:

"HERHANGİ BİR TAHLİYE SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Dört hastanenin tahliye edildiği iddiaları gerçek değil. Sadece Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nin ana binasında kolonlarda meydana gelen hasar nedeniyle sadece ana bina boşaltıldı ama oradaki hastalar ek bina olan Kadın Doğum binasına taşındı. Onun dışında hiçbir kamu hastanesinde herhangi bir tahliye söz konusu değil."

NE OLMUŞTU?

Depremde Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi ile Bozyaka Hastanesi'nde kolonların patladığı, bu iki hastane ile birlikte Torbalı Devlet Hastanesi ve Alsancak Hastanesi'nin de tahliye edildiği ileri sürülmüştü.

Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı

Son Dakika Güncel Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Netflix, David Beckham ile belgeseli için 172 milyon TL'ye anlaşma sağladı İzmir Valisi Köşger, vatandaşları belirlenen toplanma alanlarına davet etti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 438'e yükseldi Bakan Soylu fotoğrafla uyardı: Lütfen araçlarınızı kullanmayın, yolları müdahale ekiplerimize bırakın Deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı? AFAD, önemli bilgileri paylaştı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi Prof. Dr. Ahmet Ercan: Depremde 35 atom bombası gücünde enerji boşalması yaşandı