İzmir'in Expo 2020 Adaylığı - Son Dakika

İzmir'in Expo 2020 Adaylığı

19.02.2012 09:40
İzmir'in Expo 2020 Adaylığı, System.String[]

EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, EXPO yarışında sonuç ne olursa olsun İzmir'in kendisini dünyaya en iyi şekilde tanıtmış olacağını söyledi.

EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, EXPO yarışında sonuç ne olursa olsun İzmir'in kendisini dünyaya en iyi şekilde tanıtmış olacağını söyledi.

Ege Genç İşadamları Derneği'ni (EGİAD) ziyaret eden Özgener, adaylık yarışında bugüne kadar yapılan ve yapılması öngörülen çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi.

EXPO 2020 sürecine EGİAD'ın çok büyük katkılar sağlayabileceği belirten Özgener, bir fikri olan her kişi ve kuruluştan gelecek önerilere açık olduklarını, bunları memnuniyetle değerlendireceklerini söyledi.

Süreci sürekli bilgi paylaşımı içinde ve danışarak yönetmek istediklerinin ifade eden Özgener, "İzmir adaylık yarışında ipi göğüsleyecekse bunu dayanışma içinde, diyalogla, uzlaşmayla başaracaktır. En önem verdiğimiz konu kentin EXPO olgusunu sahiplenmesi, özümsemesi ve başarıya inanmasıdır. Sonuç ne olursa olsun İzmir kendini dünyaya en iyi şekilde tanıtmış olacaktır. İzmir'in gerçek anlamda bir sıçrama yapması için EXPO önemli bir fırsat olacaktır" diye konuştu.

Aynı zamanda EXPO Yönlendirme Kurulu Üyesi olan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen de göreve hazır olduklarını söyledi.

Tüm üyelerinin EXPO gönüllüsü olduğunu belirten Şen, Nisan ayında Brüksel'de yapılacak Avrupa İş Zirvesi'nde ve Hannover Fuarı'nda açmayı planladıkları stantta EXPO 2020 adaylığı ile ilgili tanıtım yapacaklarını bildirdi.

Şen, şöyle konuştu:

"Yönetim kurulu üyemiz Gamze Yayman'ın başkanlığında EGİAD bünyesinde oluşturduğumuz EXPO 2020 Komitesi yeni katılımlarla genişlemektedir. Önümüzdeki günlerde yapacağımız geniş katılımlı EXPO komite toplantısında bir beyin fırtınası oturumu düzenleyerek EXPO ile ilgili yaratıcı fikirleri toplayacak ve bir dosya halinde Yürütme Kuruluna sunacağız."

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir'in Expo 2020 Adaylığı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi