İzmir'in iki yeni feribotundan birinin adı Fethi Sekin olacak - Son Dakika

İzmir'in iki yeni feribotundan birinin adı Fethi Sekin olacak

2 ay önce

İzmir'de bu yıl sefere başlayacak iki feribottan birine verilecek isim belli oldu. Yapılan ankete göre feribota 5 Ocak 2017'de PKK'lı teröristlerin şehit ettiği polis memuru Fethi Sekin'in adı verilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye, bu yıl hizmete alacağı iki feribottan birine, 5 Ocak 2017'de PKK'lı teröristlerin İzmir Adliyesi'ne yönelik saldırısında şehit edilen Fethi Sekin'in adını verme kararı aldı.

ANKETTE ÖNDE GİDİYOR

Sekin'in adının gemilerin isimlerinin belirlenmesi için düzenlenen ankette önemli bir farkla önde gittiği de belirtildi.

"ADALET SARAYI'NA VERİLMESİ DAHA UYGUN"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Yeni gelecek iki feribota isim verilmesi için başlattığımız ankette, İzmir ve Türkiye'nin kahramanı Fethi Sekin'e vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyet oylara da çok net bir şekilde yansıdı. Biz de bu isteği daha fazla gecikmeden yerine getirme kararı aldık. İlk feribotun adı 'Fethi Sekin' olacak." ifadelerini kullandı. Soyer, Sekin'in isminin İzmir Adalet Sarayı'na da verilmesinin uygun olacağını düşündüğünü de bildirdi.

İzmir'in iki yeni feribotundan birinin adı Fethi Sekin olacakSon Dakika

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz
Prof. Dr. Necmettin Ünal: İpin ucu kaçtı, bazı illerde sokağa çıkma yasağı şart Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulanan kent sayısı 19'a yükseldi