İzmir Karşıyaka, İstanbul Bakırköy'ün 'Afet Kardeşi' Oluyor - Son Dakika

İzmir Karşıyaka, İstanbul Bakırköy'ün 'Afet Kardeşi' Oluyor

08.09.2012 16:40
İzmir Karşıyaka, İstanbul Bakırköy'ün 'Afet Kardeşi' Oluyor, System.String[]

İzmir'in Karşıyaka Belediyesi, İstanbul'un Bakırköy Belediyesi'yle "Afet Kardeşi" oluyor.

İzmir'in Karşıyaka Belediyesi, İstanbul'un Bakırköy Belediyesi'yle "Afet Kardeşi" oluyor. İstanbul'da hafta başında Karşıyaka ve Bakırköy belediye başkanlarının katılımıyla düzenlenecek protokol töreniyle "Afet Kardeşliği" projesi imzalanacak. Projeyle şehirler arasında doğal afetler öncesinde eğitim, muhtemel bir afetten sonra ise arama kurtarma çalışmalarında işbirliği sağlanacak.

Daha önce de Manisa Belediyesi'yle aynı protokolü yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'le birlikte imza atacak. Konu hakkında bir açıklama yapan Durak, "Olası bir felakette en etkili yardım, ya en yakınınızdan ya da sizi yakından tanıyanlardan geliyor. Manisa ile başlattığımız Afet Kardeşliği sürecini Bakırköy'le sürdürüyoruz. Protokolle her iki ilç, afete dönük çalışmaları konusunda tecrübelerini paylaşırken birbirlerini de yakından tanıyacak. Afet durumunda neresi kriz merkezidir, toplanma alanları nerelerdir, acil durum yolları, hastaneler nerededir, acil durum planı nedir, bütün bunları kardeş şehriniz önceden bildiği için kısa sürede organize edilebilecek. Böylesi durumlarda bu pek çok insanı kurtaracaktır." dedi.

Afet Kardeşliği protokolüyle iki belediye arasında doğal afetlerle ilgili projeler hazırlanacak, bilgi paylaşımı yapılacak, eğitim çalışmaları başlatılacak, afete yönelik araç gereç dayanışması ve işgücü geliştirilmesi yapılacak.

İzmir Karşıyaka, İstanbul Bakırköy'ün 'Afet Kardeşi' Oluyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İzmir Karşıyaka, İstanbul Bakırköy'ün 'Afet Kardeşi' Oluyor - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı