İzmir Polisi, Astsubay ve 2 Terör Suçlusu Kuzenin Hırsızlık Şebekesini Çökertti - Son Dakika

İzmir Polisi, Astsubay ve 2 Terör Suçlusu Kuzenin Hırsızlık Şebekesini Çökertti

12.01.2012 17:49
İzmir Polisi, Astsubay ve 2 Terör Suçlusu Kuzenin Hırsızlık Şebekesini Çökertti, System.String[]

İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde bir sitenin önünde uzun süre bekleyen otomobilden şüphelenen çevredekilerin ihbarı üzerine durdurulan otomobilin şoförlüğünü yapan astsubay E.C.ile otomobildeki kız arkadaşı F.K., çeşitli terör olayları ve hırsızlık suçuna karıştıkları gerekçesiyle poliste kaydı bulunan E.E.ile kuzeni B.E.gözaltına alındı.

İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde bir sitenin önünde uzun süre bekleyen otomobilden şüphelenen çevredekilerin ihbarı üzerine durdurulan otomobilin şoförlüğünü yapan astsubay E.C. ile otomobildeki kız arkadaşı F.K., çeşitli terör olayları ve hırsızlık suçuna karıştıkları gerekçesiyle poliste kaydı bulunan E.E. ile kuzeni B.E. gözaltına alındı. Uygulama noktalarında astsubay kimliğini kullanan E.C.'nin şoförlük, iki kuzenin hırsızlık yaptığı ve F.K. ile de aile görünümü verildiği öne sürüldü. 4 şüpheli de tutuklandı.

Seferihisar İlçesi Camikebir Mahallesi Öğretmenevleri Sitesi önünde geçen salı günü gece geç saatlerde bir otomobilin uzun süre beklediğini fark eden çevredekiler, durumdan şüphelenip polisi aradı. Olay yerine gitmek üzere yola çıkan polis, söz konusu otomobili yolun karşı şeridine ilerlediğini ve içinde dört kişinin bulunduğu görünce telsizden diğer birimlere bilgi verdi. 35 MRR 42 plakalı otomobil Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde, yolu kapatan polis ekiplerinde durduruldu. Sürücü E.C. (23), astsubay kimliğini gösterdi. Polis otomobilde bulunan diğer üç kişiden de kimlik istedi. Bunun üzerine sürücünün yanındaki koltukta oturan F.K. nüfus cüzdanını polise verirken, arkada oturan iki kişi kimliklerinin yanında olmadığını söyledi.

POLİSİN DİKKATİ HIRSIZLIĞI ÇÖZDÜ

Otomobildeki dört kişinin hareketlerinden şüphelenen polis, nöbetçi savcıyı arayıp, kimlik kontrolü ve otomobilde arama yapmak için izin istedi. Savcının izin vermesi üzerine dört kişi emniyet müdürlüğüne götürülürken otomobilde de arama yapıldı. Aramada eldiven, tornavida ve kapı açmaya yarayan malzemeler, içinde bir miktar para bulunan el çantası, bir dizüstü bilgisayar ile bir çeyrek altın bulan polis, dört kişiye bilgisayarın kime ait olduğunu sordu. F.K.'nın, bilgisayarın sahibi olduğunu söylemesi üzerine, polis açmak için şifre istedi ancak F.K., şifreyi bilemedi. Dört kişinin farklı ifadeler kullanması üzerine polis, Öğretmenevleri Sitesi'ne gitti ve burada Serkan Ayyıldız'a ait evde hırsızlığın meydana geldiğini tespit etti. Evden çalınanlarla otomobilde ele geçirilenlerin örtüşmesi üzerine de dört kişi sorguya alındı.

KUZENLERİN TERÖRDEN KAYDI VAR

Polise, yanlarında kimliklerinin olmadığını söyleyen iki kişinin E.E. (21) ve amcasının oğlu B.E. (19) olduğu, ayrıca kuzenlerin poliste daha önce de molotof kokteyli atmak, polise taşlı saldırı ve kundaklama gibi terör ve çeşitli hırsızlık suçlarından kayıtları bulunduğu ortaya çıktı.

ASTSUBAYIN HABERİ VAR

Foça Batı Görev Grup Komutanlığı'nda görev yaptığı belirlenen astsubay E.C.'nin de bir süredir birliğine gitmediği ve birliği tarafından da arandığı saptandı. Ayrıca E.C.'nin, E.E. ile B.E.'nin terör suçlarından kayıtlarının olduğunu bilmesine rağmen bu kişilerle irtibatta olduğu öne sürüldü.

GÖREV DAĞILIMI

Zanlılardan F.K.'nın hırsızlık olaylarından haberdar olmadığını söylediği ileri sürüldü. Öte yandan, astsubay E.C.'nin şoförlüğünü yaptığı iki kuzenin evlere girip hırsızlığı gerçekleştirdiği, yolda herhangi bir uygulama olduğunda da astsubay kimliğini gösterdiği ve kız arkadaşı F.K. ile de aile görünümü verdikleri iddia edildi.

DÖRDÜ DE TUTUKLANDI

Askeri personel olan E.C. emniyetteki işlemlerinin ardından askeri yetkililere, F.K. da yaşı küçük olmasından dolayı Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Ayrıca işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.E. ve kuzeni B.E., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer iki zanlının da tutuklandığı bildirildi. - İzmir/ Seferihisar

İzmir Polisi, Astsubay ve 2 Terör Suçlusu Kuzenin Hırsızlık Şebekesini Çökertti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir Polisi, Astsubay ve 2 Terör Suçlusu Kuzenin Hırsızlık Şebekesini Çökertti - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye, ülke puanı sıralamasında bir basamak daha geriledi Yusuf Yazıcı'nın Avrupa Ligi'ndeki hat-trick'i, sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti ABD'de Kovid-19 tedavisi için ilk defa bir ilaç onaylandı Doğum yapan köpek, fıstık yeşili yavru dünyaya getirdi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı