Son Dakika Haberleri: İzmir Sağılıklı Yaşam İçin 7'den 70'e Spor Yaptılar

İzmir Sağılıklı Yaşam İçin 7'den 70'e Spor Yaptılar

3 ay önce

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün öncülüğünde sağlıklı beslenme ve hareketli hayat etkinliği düzenlendi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün öncülüğünde sağlıklı beslenme ve hareketli hayat etkinliği düzenlendi. Konak Meydanı'nda bir araya gelen öğrenciler ve sağlık çalışanları, spor eğitmeniyle sağlıklı yaşam için spor yaptı, eğlendi. Etkinlik alanından tesadüfen geçen 64 yaşındaki Cengiz Yıldız ise üzerindeki günlük kıyafetleriyle en önde sporunu yaptı, herkese örnek oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın yaptırdığı araştırmalar sonrasında toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olduğu, ayrıca fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılmadığı saptandı. Bu konuda farkındalık yaratmak için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü de bir çalışmaya imza attı. Milli Eğitim Müdürlüğü'yle ortak yapılan çalışma kapsamında fiziksel aktivitenin öneminin anlatılması ve farkındalık yaratmak için Konak Meydanı'nda sağlıklı beslenme ve hareketli hayat etkinliği düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur'un da bizzat katıldığı etkinlikte, öğrenciler spor eğitmeni Pınar Celiloğulları eşliğinde fiziksel aktivitelerini yaptı. Bediha Salnur da en önde öğrencilerle birlikte spor eğitmeninin gösterdiği hareketleri yaptı.

DAVRANIŞIYLA ÖRNEK OLDU

Spor etkinliğine, meydandan geçenlerden, üzerinde günlük kıyafetleri bulunan 64 yaşındaki Cengiz Yıldız da katıldı. Çocukların arasında en önde sporunu yapıp herkese örnek olan Cengiz Yıldız, Etkinlik çok güzel. İnsanın ruhunu dinlendirir, canlandırır. Gençler devamlı sporla ilgilensinler. Ben genelde yürüyüş yaparım, burada da etkinlik olduğunu gördüm, ben de katıldım. Çocuklarla spor yapmak çok güzel bir duygu. Onlar da öğrenme çağında, öğreniyorlar, hayatı öğreniyorlar dedi.

'FARKINDALIK YARATIYORUZ'

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ise Sağlık Bakanlığı'nın yaptırdığı araştırmada, hem sağlıklı beslenme konusunda hem de fiziksel aktivite konusunda toplumumuzun farkındalığının artırılması gerektiği sonuçları çıktı. Bu nedenle hazırlanan eylem planı çerçevesinde zaman zaman halkımızın en uğrak yeri olan meydanlarda spor aktiviteleri yapıyoruz. Bu bilinci yaratmaya çalışıyoruz. Aktivitemizin ne kadar az olduğunu kendimizden, komşularımızdan, ailemizden biliyorum. İnsanlar artık asansöre binmeyi merdiven çıkmaya, iki durak için dolmuşa binmeyi yürümeye tercih ediyorlar. Oysa kaslarımızın sağlıklı olması için çalışmaya ihtiyacımız var. Fiziksel aktivitenin zorunlu olduğunu söylemeye çalışıyoruz. Spor biraz daha profesyonel yapılabilir. Çocuklarımız da bu yaşlarda zaten oynuyorlar, ancak bilinçli şekilde fiziksel aktivitenin sağlıklarındaki önemini iletmeyi önemli görüyoruz dedi.

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ve öğrenciler daha sonra Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüyüp etkinliği sona erdirdi.
İzmir Sağılıklı Yaşam İçin 7'den 70'e Spor Yaptılar
Haber Yayın Tarihi: 25.04.2019 01:45 Kaynak: DHA15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Model Elizabeth Hurley, Instagram hesabından üstsüz fotoğrafını paylaştı Ahlaksız turist çift otelin balkonunda cinsel ilişkiye girdi