İzmir Sahnelerinde Şenlik Var - Son Dakika

İzmir Sahnelerinde Şenlik Var

05.11.2013 10:31
İzmir Sahnelerinde Şenlik Var, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sinema, tiyatro, konser ve sergilerden oluşan etkinlikleri, İzmirlilere "sanat dolu bir sonbahar" yaşatacak.
İzmirlilerin kültür ve sanat hayatına katkı koymak amacıyla birbirinden farklı etkinlikler düzenleyen...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sinema, tiyatro, konser ve sergilerden oluşan etkinlikleri, İzmirlilere "sanat dolu bir sonbahar" yaşatacak.

İzmirlilerin kültür ve sanat hayatına katkı koymak amacıyla birbirinden farklı etkinlikler düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem tiyatro ve konser organizasyonlarıyla hem de sinema gösterimleriyle sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), 6 Kasım Çarşamba akşamı "Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars"'ı ağırlayacak. Konserin başlama saati, 20.00. 11 Kasım Pazartesi akşamı İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), "Carmina Burana"yı sahneleyecek. Gösterinin biletleri İZDOB'tan temin edilebiliyor. Fotoğrafseverler ise, 12 Kasım'dan itibaren Lynn Gilbert'in "İpek Yolu - Görkemli Alanlar" sergisini gezebilecek. 30 Kasım'a kadar açık kalacak sergi, Pazar günleri hariç 09.00 - 17.30 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

12 Kasım Salı günü, Şef Çiler Akıncı yönetimindeki "Flutensemble konseri seyirciyle buluşacak. 13 Kasım Çarşamba akşamı, "Elektro Deluxe" konseri gerçekleştirilecek. 19 Kasım'da Şeniz Duru'nun piyano resitali İzmirli sanatseverlerle buluşacak. 20 Kasım günü, "Aydın Esen Group" konseri gerçekleştirilecek. 26 Kasım akşamı Aziza Mustafa Zadeh Trio, İzmirlilere unutulmaz bir akşam yaşatacak. AASSM'deki tüm konserlerin başlama saati 20.00 ve biletleri İzmir Sanat ile AASSM gişelerinden temin edilebilecek.

YENİDEN SİNEMATEK

İzmir Sanat'ta Kasım ayı süresince, "Alman sineması"ndan seçkin örneklerin gösterileceği "Yeniden Sinematek" filmlerinih ilki, Robert Wiene yönetmenliğindeki "Dr. Caligari'nin Muayenesi" olacak. 8 Kasım Cuma, saat 20.00'de gösterilecek olan 1920 yapımı film, dram, korku ve gerilim öğelerini taşıyor.

15 Kasım Cuma günü, "Mavi Melek" izleyiciyle buluşacak. Marlene Dietrich'i dünyaca üne kavuşturan filmde diğer rolleri Emil Jannings ve Kurt Gerron paylaşıyor. Filmin yönetmeni ise Josef Von Stenberg.

22 Kasım Cuma günü, "Bir Şehir Katilini Arıyor", beyaz perdeye yansıyacak. Fritz Lang yönetimindeki 1931 yapımı filmde Peter Lorre, Ellen Widmann, Inge Landgut rol alıyor. Sinematek gösterimlerinin Kasım ayındaki son filmi ayın 29'unda, "Aguirre, Tanrının Gazabı" filmi olacak." Werner Herzog tarafından yönetilen filmde Klaus Kinski, Helena Rojo gibi önemli isimler oynuyor. 1972 yapımı film, Almanya-Peru- Meksika ortak yapımı.

ÇOCUKLARA ÖZEL

İzmir Büyükşehir Belediyesi düzenlediği kültür sanat etkinliklerinde çocukları da unutmadı. "Uzakdoğu'ya Yolculuk" isimli çocuk tiyatrosu, 11 - 18 ve 25 Kasım tarihlerinde, 11.00 - 14.00 saatlerinde ücretsiz olarak sahnelenecek. Müzikli oyun, Kültürpark Gençlik Tiyatrosu'nda minik izleyicileriyle buluşacak.

Ahmet Akdeniz'in yazıp yönettiği "Pofidik ile Patikcan" oyunu 11-18-19-26-30 Kasım tarihlerinde İzmir Sanat'ta sahnelenecek. Mavi Sanat Tiyatrosu'nun bu sezonki ilk oyunu olan "Pofidik ile Patikcan", kuklalarla hayli renkli sahneler oluşturuyor.

İsmet İnönü konserleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği korosu, Şef Yolcu Bilgiç yönetiminde, 12 Kasım Salı günü, saat 20.30'da İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu, Şef Yavuz Karabulut yönetiminde, 19 Kasım günü müzikseverlerle buluşacak. 20 Kasım günü ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri gerçekleştirilecek. İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde, Şef Hüseyin Çebi yönetimindeki konserin başlama saati 20.30'da.

7 - 12 yaş arasındaki 80 çocuktan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu, "Öğretmenler günü özel konseri"nde İzmirlilerle buluşacak. 24 Kasım Pazar günü saat 19.00'da İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde başlayacak konseri, Şef Ayten Baysal yönetecek, piyanoda Dicle Talayhan eşlik edecek.

İZMİR SANAT ETKİNLİKLERİ

14 Kasım Perşembe akşamı İzmir Sanat, "Artwell Trio"yu ağırlayacak. Saat 20.00'de başlayacak konserde Gözde Yaşar (viyolonsel), Suzan Şenol (piyano) ve Tolga Kulak (keman)sahne alacak.

21 Kasım Perşembe, Çağıl Kaya "Bir Şeyler Eksik" ile İzmir Sanat'ta. Saat 20.00'de başlayacak konserde sanatçıya Serhan Erkol (Saksafon), Tamer Temel (Saksafon), Aslper Yılmaz (Bas), Volkan Öktem (Davul) eşlik ediyor. 28 Kasım Perşembe günü, "Klarissimo" grubu İzmir Sanat'ta müzikseverlerle buluşacak. Konserin başlama saati 20.00'de. Özgü Namal ve Selen Uçer'in yer aldığı tiyatro oyunu "Kuçu Kuçu", 27 Kasım Çarşamba günü, saat 20.00'de İzmir Sanat'ta tiyatroseverlerle buluşacak. Etkinliklerin biletleri, AASSM, İzmir Sanat ve İsmet İnönü Sanat Merkezi gişeleri ile http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat sitesinden temin edilebiliyor. Çetin Emeç Sanat Galerisi ise 7 Kasım'dan itibaren fotoğrafa gönül vermiş isimleri ağırlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Kulübü'nün sergisi, 20 Kasım'a kadar gezilebilecek. - İZMİR

İzmir Sahnelerinde Şenlik Var
İzmir Sahnelerinde Şenlik Var
İzmir Sahnelerinde Şenlik Var
İzmir Sahnelerinde Şenlik Var
İzmir Sahnelerinde Şenlik Var
İzmir Sahnelerinde Şenlik Var

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İzmir Sahnelerinde Şenlik Var - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Rus bilim insanı uyardı: Uyku eksikliği koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırıyor Estetik ameliyatı olmak için gittiği hastaneden tabutla çıktı Fener'de Mesut Özil sevinci yaşanırken yıldız futbolcu sessiz sedasız Türkiye'den ayrıldı Sıcaklığın -17 dereceye kadar düştüğü Ankara'da havuzdaki kuğular bile buz tuttu İzmir dönüşü korkunç kaza! Arabası takla atan Tolgahan Sayışman ölümden döndü Cayır cayır yanan tarihi müftülük binası kullanılamaz hale geldi "Vedat Muriqi dönmeyecek" diyen Ali Koç, transfer için müjde verdi Havai fişek patlaması sonucu yaralanan G.Saraylı Elabdellaoui, mayıs ayına kadar hastanede kalacak