İzmir - Şehit Binbaşı Kulaksız'ın Eşinden Bayrağa Asker Selamı - Son Dakika
Güncel

İzmir - Şehit Binbaşı Kulaksız'ın Eşinden Bayrağa Asker Selamı

İzmir - Şehit Binbaşı Kulaksız\'ın Eşinden Bayrağa Asker Selamı

Şehit binbaşı Kulaksız'ın eşinden bayrağa asker selamı Muş'un Malazgirt İlçesi'nde PKK'lılar tarafından otomobilinin içindeyken yapılan silahlı saldırıda şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın eşi Sibel Kulaksız, oğlu Burak ve kızı İrem Kulaksız, İzmir'in Güzelbahçe İlçesi Yelki Mahallesi'ndeki evlerine geldi.

08.08.2015 21:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şehit binbaşı Kulaksız'ın eşinden bayrağa asker selamı

Muş'un Malazgirt İlçesi'nde PKK'lılar tarafından otomobilinin içindeyken yapılan silahlı saldırıda şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın eşi Sibel Kulaksız, oğlu Burak ve kızı İrem Kulaksız, İzmir'in Güzelbahçe İlçesi Yelki Mahallesi'ndeki evlerine geldi. Sitede ve evlerinde bayrakları görünce duygulanıp gözyaşı döken Sibel Kulaksız, asker selamı verdi.

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın memleketi Amasya'nın Merzifon ilçesine bağlı Ortaova Köyü'nde toprağa verilmesinden sonra, kolundan giren kurşun nedeniyle bir ameliyat geçiren eşi Sibel Kulaksız ve çocukları, askeri uçakla İzmir'e, ardından da Güzelbahçe İlçesi Yelki Mahallesi'nde bir sitede bulunan evlerine geldi. İki yıldır fırsat bulduklarında geldikleri evlerine girişte Sibel Kulaksız gözyaşlarını tutamadı. Yakınlarının koluna girdiği Sibel Kulaksız, "Dayanamıyorum. Onsuz eve girmek istemiyorum. Sabır. Allah'ım güçlü olacağım. Ben yiğidimi de burada görmek isterdim. O da gelseydi benimle" dedi.

Binbaşı Kulaksız'ın askeri şapkasını elinden düşürmeyen, sık sık sarılan Sibel Kulaksız, yürüyemeyeceğini söyleyince bir sandalyeye oturtuldu. Sağlık ekipleri kadının tansiyonunu ölçtü. Kulaksız, eşiyle gurur duyduğunu belirterek, "Kimseye nasip olmaz. Aslanım. Adı gibi aslanım, yiğidim. Şehidim. Benim için, vatanı için şehit oldu. Bak arkadaşların seni nasıl karşıladılar" ifadelerini kullandı. Kızı İrem'e sarılan Kulaksız'a yakınları, komşuları taziyede bulundu.

Sibel Kulaksız, Binbaşı Kulaksız için okunacak mevlid nedeniyle site içindeki yeşil alana yürürken evlerinde ve diğer konutlarda asılı Türk Bayraklarını görünce duygulandı. Kulaksız, "Sabır Allahım. Benim yanımda şehit ettiler onu. Şu gökyüzüne baksana onun için canlanıyor. Şu gökyüzü onun için şahlanıyor. Bayrağa baksana ne güzel dalgalanıyor. Bakın ne kadar güzel dalgalanıyor gökyüzünde" diye konuştu. Kulaksız önce selam verdi, daha sonra bayrağı ve gökyüzünü işaret etti. Binbaşı Kulaksız için okunan mevlide CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Ceyhan Demir, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam da katıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir - Şehit Binbaşı Kulaksız'ın Eşinden Bayrağa Asker Selamı - Son Dakika

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.


Advertisement