İzmir Tabib Odası: Hasta Yakınları Bugüne Kadar 30 Hekimi Darp Etti - Son Dakika

İzmir Tabib Odası: Hasta Yakınları Bugüne Kadar 30 Hekimi Darp Etti

02.01.2012 16:29
İzmir Tabib Odası: Hasta Yakınları Bugüne Kadar 30 Hekimi Darp Etti, System.String[]

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Dr.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Dr. Turan Acar'ın, 30 Aralık 2011 Cuma günü hasta yakınları tarafından darp edilmesi protesto edildi. Hastane bahçesinde bir basın açıklaması yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Erdener Özer, benzer olaylar sebebiyle ülke genelinde halen 30'a yakın davanın devam ettiğini söyledi.

Doktorlara karşı uygulanan şiddetin gün geçtikçe arttığını vurgulayan Prof. Dr. Özer, "İnsanlığa hizmet etmeyi görev bilen biz hekimler, sağlıkta şiddeti asla kabul etmiyoruz. Şiddete uğrayan, ağır hakaretlere maruz kalan, darp edilen ve bazen de canına kasteden saldırılar nedeniyle hekimler, hayatından endişe eder hale gelmiştir. Bu sorunun çözülmesi için bir sağlık şehidi mi vermemiz gerekiyor?" dedi. Hekime şiddetin, hekimlik onuruna olduğu gibi vatandaşların sağlık hakkına da bir saldırı olduğunu belirten Oda Başkan Özer, bu konuda herkesin bilinçlenmesi gerektiğini söyledi.

Hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan ve durumu mahkemeye taşıyan genel cerrahi polikliniği hekimi Dr. Acar ise başından geçenleri şöyle anlattı: "Ameliyat ettiğim bir hastayı kontrol etmek için odasına girdim. Bu sırada yakınları tepki gösterdi. Hastalarıyla yeterince ilgilenmediğinden şikayet eden iki yakını, ağır hakaretler savurmaya başladı. Ben ortamı sakinleştirmeye çalıştım. Daha sonra bana vurmaya başladılar." Olay sırasında poliklinikte bulunan diğer vatandaşların, Acar'a yardım ederek kurtardığı bildirildi.

İzmir Tabib Odası: Hasta Yakınları Bugüne Kadar 30 Hekimi Darp Etti
İzmir Tabib Odası: Hasta Yakınları Bugüne Kadar 30 Hekimi Darp Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İzmir Tabib Odası: Hasta Yakınları Bugüne Kadar 30 Hekimi Darp Etti - Son Dakika


Son Dakika

Dağlık Karabağ'daki çatışmada şehit düşen Albay Şükür Hemidov: Milli Kahraman ismini almaktan öte, o ada layık olmam gerekiyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bekçi, trafikte üzerine tüfekle yürüyen kişiyi vurarak durdurdu Son Dakika: Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın detayları belli oldu Suudilerden Trump'ı kızdıracak hamle: Çinli Huawei ve Alibaba ile anlaşma imzaladılar